2009 yılı dekorasyonda romantizm olacaktır. Modern tasarımlala birlikte ortaya çıkan şekiller renklerin uyumlarıyla bir ahenk halinde olacak.
Romantizm dekorasyondaki yeni trend modelleri ile ortaya çıkmaktadır. Bu yıl farklı tarz moda sayesinde romantizmin klasik şeklini tam olarak hissedebileceksiniz. Göze hoş gelen mobilyalar yalın ve sade görünümü ile birlikte yumuşak formlu aksesuarlar ile birleşip açık renk tonları kullanıldığında romantizm yaratılmış oluyor. Kendi içerisinde ölçülü bir kontrast sistemi oluşturan bu tarz stilleri ev için uygulamak istiyorsanız ilk başta duvar boyalarınızı tazelemek ile başlayabilirsiniz. Mobilya ve romantizm’in öne çıkması için krem, şampanya köpüğü ve bej renklerini kullanmalısınız.
dekorasyonda romantizm - Dekorasyonda romantizm
Dengeyi yakalamalısınız
Duvar ve tekstillere uygulacağınız desenler çiçekli pauntiye ve çizgili olabilir. Ufacık çiçek desenleri kullanarak romantizmi yakalayabilirsiniz, büyük desenler ise klasik etki uyandırır. Kelebek, kuş ve böceklerde romantizm etkisi oluşturabilir bunlarıda kullanabilirsiniz.
Mobilya seçerken
Yuvarlak kesimli, oval, oymalı v.b şekildeki mobilya tasarımları klasik görünüm oluşturmaktadır. Bu tür mobilyalar alacaksanız eğer görüntüyü desteklemesi için yani klasik görünümü bir nebze olsun kaldırmak çam veya meşe gibi ağaçların yalın cilalı ahşap açık renkli mobilya ürünleri kullanmalısınız.
Tarz ve modern aksesuarlar
Romantizm ile klasik görünümü ölçülü bir seviyede birleştirip farklı dekorasyonlar uygulayabiliriz. Yataklar için dantelli ve işlemeli konforlu yastıklar, klasik türde vazolar ve içindeki güller, romantizm havası katacak ufak şişeler bularak odanın uygun yerine yerleştirin.