Oturma odası
Evimizde en rahat ettiğmiz günün yorgunluğunu attığımız hatta gelen misafirlerimizi ağırladığımız yerlerin başında gelir oturma odaları.
Bu ortamları sade ve modern döşeyip biraz soluk ve soğuk atmosfer yaratabileceğimiz gibi renkli ve sıcak bir hale de sokabiliriz. Tabi bu biraz da kişinin tercihiyle doğru orantılıdır.
Ama sizde benim gibi oturma odalarını sıcak ve renkli bir hale getirmek istiyorsanız size bir kaç ekonomik önerim olabilir.
Öncelikle seçtiğiniz eşya açık renkse üzerine kullanacağınız yastıkları renkli ve desenli seçebilirsiniz. Veya desenli bir oturma grubumuz varsa düz desenli yastıklar seçebiliriz. Koyu renk koltuklar üzerine açık renk yastıklarla hereketlendirebiliriz.
Koltuğunuzun yanına zıt renkte bir sehpa seçip üzerine zevkinize uygun bir abajur koyabilir dinlenirken loş ışığından faydalanabilirsiniz. Koltuk renginize uygun orta sehpa ve üzerine kullanacağınız aksesuarlar mesela mumlar veya vazolarda olabilir.
Oturma odası zeminine bir halı serebileceğiniz gibi hem zarif hem de nostaljik bir hava yaratmak için kilimide kullanabilirsiniz. Ve tabiki duvar rengi. Duvarlarımızın hepsini tek renk boyayabileceğimiz gibi iki renkte kullanabiliriz. Ya da odanızı canlı göstemek için yan duvara zıt renkte bir duvar kağıdı da uygulayabilirsiniz ki bu senenin trendidir.
Oturma odası duvarlarında kullanacağımız tabloyu doğru vurgulamak için duvardaki renk seçimine önem vermeliyiz.