Sonunda havalar ısındı ve uzun süredir beklediğimiz yaz geldi. Havaların ısınmasıyla beraber içimizi saran heyecan da hepimizde yeni başlangıçlar yapma isteği uyandırıyor. Neden değişiklik yapmaya, bizi en çok etkileyen ve vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz evimizden başlayarak hayatımızda fark yaratmıyoruz?


trans - Yaz, yeni başlangıçlar mevsimi
Evimizi sevmek, yogun bir iş gününden sonra şehrin gürültüsünden uzakta evimizin keyfini sürebilmek ve kendimize yarattığımız özel alanlarda yaşayabilmek hayattaki en büyük keyif ve lüks şu zamanda.

serracicekler2 - Yaz, yeni başlangıçlar mevsimi


serramakaletablo - Yaz, yeni başlangıçlar mevsimi

Değişiklik yapmaya gelince, çok zahmetli ve masraflı çözümlerden değil kolay ve pratik olanlardan bahsediyorum. İşe kışın soğuk günlerinde hem görüntüsü hem de dokusu ile bizi ısıtan halılarımızı kadırarak evimize daha sade ve rahat bir hava katarak başlayabiliriz. Salonunuzda bulunan kanape ve koltuklara giydirdiğimiz beyaz keten kılıflarla ya da üzerine koyduğumuz renkli, desenli battaniyelerle tamamen farklı bir tarz elde edebiliriz. Yaz çiçekleri denince akla gelen ortancalar, papatyalar ve diğer tüm kır çiçekleri ile taze ve canlı bir atmosfer yaratıp hayatımızdaki etkilerini yaşayabiliriz. Taze çiçekleri oldukları gibi sergilemek için büyük bardaklar, buz kovaları ve ya şeffaf vazolar kullanarak çiçeklerin en doğal halleriyle sergilemeniz mekana ayrı bir tazelik katacak ve hayat enerjinizi arttıracaktır. Aydınlatma da evdeki ambiansda en etkili unsurlardan biri olduğundan yazla beraber mum ve fener ışığından bol bol istifade ederek romantik bir hava yaratmamız çok kolay. Sıcak ve samimi bir ortam için aile fotoğraflarımızı, hobi kitaplarımızı ve sevdiğimiz objeleri sergileyebileceğimiz köşeler yaratmamız yeterli. Tablorınızı ise değişik ebatlarda olanları aynı çerçeve şeklini kullanarak birarada aynı duvarda sergileyebilir ya da farklı çerçevelenmiş tablolardan yepyeni bir kompozisyon oluşturabilirsiniz.

serramakalebalkon - Yaz, yeni başlangıçlar mevsimi

Balkonlara ve bahçelere gelince, yazla beraber vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz açık alanlar hepimizin göz bebeği. Küçücük bir balkon bile sıcak yaz akşamlarında ve haftasonları hayat kurtarıcımız olabilir.

Balkon ve bahçelerimizi nasıl düzenlediğimiz tamamen bizim yaşama şeklimizi yönlendirmekle beraber, kalabalık ve yoğun şehir hayatının akışına biraz ara vererek dingin ve sakin kalmamızı sağlarlar. Sabah erkenden kalkarak kahvemizi içtiğimiz ve güzel bir gün batımı için kullandığımız balkon ve bahçelerimiz, yapacağımız ufak tefek değişiklikler ile bizi kısa zamanda bu mekanların müdavimleri haline getirebilir. İşe mevcut bahçe mobilyalarımızın üzerine sevdiğimiz renklerde desenli yastıklar atarak ve saksılarımızı sevdiğimiz canlı renklere boyayarak başlayabiliriz. Yastıklar için kullanmadığımız elbiselerimizden ya da eski bir kumaştan faydalanarak sadece bize özgün bir gürüntü yakalayabiliriz. Akşam saatlerinde ise sadece mum ışığı eşliğinde kendimize küçük tatiller yaşatabiliriz.

İşte yaz! Havası, tazeliği, canlılığı ve hafifliği ile bizi bekliyor! Mum ışığı, canlı renkler ve taze çiçekler! Yazla beraber yaşadığınız değişimi içinizde, hayatınızda ve evinizde en güzel şekilde hissetmeniz dileğiyle!

Hayatın ve evinizin tadını çıkarın.

bagbahce - Yaz, yeni başlangıçlar mevsimi