Evinizde Yeniliğin İpuçları


Kendinizi en özgür hissettiğiniz alanlardan biri evinizdir. Doğru dekorasyon yöntemleri ve püf noktalarıyla özgür dünyanızı yenileyebilirsiniz. İşte, evinizi yenilemeye yardımcı olacak ipuçları.
Evinizde Yeniliğin İpuçları
5582A3F42141B1366977B51196869B - Evinizde Yeniliğin İpuçları

Salonunuzda klasik bir dekorasyon varsa ve vaktinizin çoğunu burada geçiriyorsanız kendinize okuma alanı açabilirsiniz. Vintage stilinde beyaz bir sehpayı salonun ışık alan bölgesine yerleştirin. Rahatlığınız için, sehpa ile uyumlu şık bir koltuk kullanın.
Yatak odanıza enerji katmak istiyorsanız aydınlatma hilelerinden yararlanabilirsiniz. Farklı renklerdeki dekoratif lambaları, değişik aralıklarla duvarınıza monte edin. Mobilyalarınızla uyum olmasının önemi yok, çünkü renkler tüm havayı değiştirecek.
Mutfak ve salonlarda açık raf sistemi sıklıkla kullanılıyor. Hem yerden tasarruf etmenize hem de dağınıklığı önlemenize olanak tanıyor. Açık rafları dizayn ederken simetrik olmalarına özen gösterirsiniz, bütünlük sağlayabilirsiniz.
Mutfak çekmecelerinde sakladığınız çatal kaşıkları düzenli tutmak için ayırıcılardan faydalanabilirsiniz. Çekmecenin ölçüsüne uygun renkli kumaş ya da plastikten yapılmış ayırıcılar hem düzen hem de canlı bir görünüm sağlar.
Evinizde kullanmadığınız eşyalar ya da mevsim geçişlerinde kullanmadığınız kıyafetler için ekstra alanlar yaratabilirsiniz. Ardiye olarak kullandığınız odanın duvarlarına ahşap raflar yaptırarak, düzenleme sağlayabilirsiniz. Küçük eşyaları kutuların içine yerleştirip, üst üste istifleyerek alandan tasarruf edebilirsiniz.
Banyonuzda rutubet olmaması için güneş ışığına ihtiyacı vardır. Elbette ki pencereyi açık bırakmak, doğru bir yöntem değildir. Güneş ışığının içeri girmesini ve banyonuzun dışarıdan görünmemesini sağlamak için keten bir perde diktirebilirsiniz. Perdeniz sık büzgülü olursa daha güvenli olacaktır.
İşten yorgun gelip, ayaklarınızı uzatıp dinlenebileceğiniz bir bölüm yaratmak ister misiniz? O halde, koltuklarınızla uyumlu bir puf edinin. Kullanmadığınız zamanlarda kaldırabilmek ve kalabalık yapmasını önlemek için orta sehpanın altına sığabilecek yükseklikte olmasına dikkat edin.
Yatak ucunuza, salonunuzda kullandığınız gibi bir puf yaptırabilirsiniz. Puf ya da koltuğun yatak genişliği ile aynı olmasına özen gösterin. Pijamalarınızı yerleştirmek, kitaplarınızı sağlamak için güzel bir alan yaratmış olacaksınız.