Çiçeklerle Yaratıcı Tasarımlar!


Yaz geldi, evimiz de ruhumuz gibi, güneşi görünce açılmak istiyor. Evin içinde yapacağınız ufak tasarımlar, yaz dekorasyonunuza mutlaka renk getirecektir. Her şey hayal gücünüzle sınırlı!
Çiçeklerle Yaratıcı Tasarımlar!
45BADC23DA2D1B2A8FDECA24763E - Çiçeklerle Yaratıcı Tasarımlar!

Baharın coşkusu, kendini renk renk açan çiçeklerle gösterir. Evin içinde gözünüze hoş görünen her yere vazolarda kır çiçekleri yerleştirebilirsiniz. Farklı kompozisyonlarda koyacağınız çiçekler, aynı cins bile olsa, her odada farklı duracaktır.
Cam bir vazonun içine kesme çiçekler yerleştirin. Saplarına birkaç dantel parçası sarın. Dantellerin bağlanacak noktalarına çıtçıt dikerseniz, aynı dantelleri pek çok kez kullanma şansınız olacaktır. Salonda kullandığınız dantel bir örtünün üstünde şık bir kombinasyon oluşturmuş olursunuz.
Uzun saplı kesme çiçeklerden bir buketi, orta boy bir cam vazoya ya da geniş ağızlı bir kavanoza yerleştirin. İçlerine kırmızı ve yeşil sivri biberler ekleyin. Evet, yanlış okumadınız, bildiğiniz sivribiber. Hatta birkaç fasulye veya kuşkonmaz da ekleyebilirsiniz. Çiçek ve sebzenin bu şık karması sadece size özel olacaktır. Ayrıca bu senenin dekorasyon modasında, sebze- çiçek ikilisi çoktan yerini aldı bile.
Eskiden kuş besliyordunuz, ancak uçunca elinizde boş bir kafes kaldı. Peki, dekorasyona son derece yakışan bu kafes ile neler yapabileceğinizi düşündünüz mü? Öncelikle, iç ve dış mekanlarda kullanabilirsiniz. Dekorasyonunuza uygun bir renge boyayın. İçine bir saksı yerleştirin. İster balkonda tavanınızdan asarak, çiçeğinizin size doğru nasıl keyifle uzandığını seyredin, ister masanızın üzerine koyarak, renkli çiçeklerin güzelliğinin tadını çıkarın. Her yerde hoş bir aksesuar olarak duracaktır.
Akşamüstü çaya misafir geliyor. En sevdiğiniz fincan takımınızın bir tane tabağı kırıldı. Fincan boşta duruyor. İçine kısa saplı çiçeklerden oluşan bir buket hazırlayın. Çay fincanlarınızla aynı desene sahip bu fincanı, masanın ortasına koyun. Çay, kek ve çiçekler, işte, çay keyfi buna denir!
Evde kullanmadığınız bir tepsiniz varsa, içine küçük saksılarda duran çiçekleri yerleştirin. Özellikle çiçek açan kaktüsler, çok ufak saksılarda rahatlıkla yetiştikleri için, onların renkli çiçekleri ile kombine olmuş bir tepsi, evinizin en güzel köşesi haline gelebilir.
Çocuğunuza aldığınız balık öldü. Elinizde boş bir fanus akvaryum var. Onu kullanmanın tam sırası. Alın akvaryumu, çiçek ve dalları ayrı taraflara gelecek hoş bir kombinasyon hazırlayın. İçine suda yüzen mumlar koyarak, akşamları balkonda otururken loş bir ışık elde edebilirsiniz. Etrafına seramik balıklar da koyarsanız, seyretmeye doyamayacağınız bir görüntünüz olacaktır.
Evinizde bir bölümü çiçek köşesine dönüştürün. Bunun için ihtiyacınız olan,bir küçük sehpa üstüne konulmuş birkaç saksı çiçeği. Etrafını taze meyvelerle dekore etmeyi unutmayınız.