İşte sonunda heyacanla beklediğimiz yazın ortalarına geliyoruz. Balkon ve bahçelerimizin tadını çıkarmak için bundan daha iyi bir zaman olamaz.

trans - Balkon ve bahçede yaz davetleri

trans - Balkon ve bahçede yaz davetleri
Herkesin sokaklara taştığı, lokanta ve caffelerin ağzına kadar dolduğu şu ayları şehirde geçirenler için evde bir gün ya da gece geçirmek nerdeyse bir lüks haline geldi. Peki, bu lüksü keyfe çevirmeye ne dersiniz?

Yazın en güzel taraflarından biri de dostlarımızla beraber açık havada vakit geçirmekse gelin bunu evimizde yapalım. Evde bir akşam yemeği daveti vermek ya da Pazar günü balkonumuzda ya da bahçemizde barbeque yapmak gözümüzde büyüttüğümüz kadar da zor olmamalı. Nasıl mı? Gelin önce yemek olarak ne hazırlayacağımızı belirleyelim. Sonra da servis şekline karar verelim.. Benim önerim sıcak ve samimi bir ortam için büyük guruplar yerine 6-8 kişilik küçük yemek davetleri düzenlemek. Hiçbirşey serin bir yaz akşamı dostlarla evde yenen bir yemeğin yerini tutamaz. Açık büfe her zaman pratik ve kolay bir çözüm olmakla beraber, özenle hazırlanmış bir masada sunulan yemek ve herkesin birarada olması da ortamı daha samimi yapar.

balkondamasasusleme - Balkon ve bahçede yaz davetleriMasa süslemeye gelince hepimizin aklına mum ışığıyla aydınlanmış ve taze bahçe çiçekleriyle süslenmiş uzun bir masa geliyor, ama gelin biraz daha yaratıcı olalım. Artık yenilenme zamanı, çiçeklerin yerine bahçedeki yeşilliklerden, sebzelerden, hatta meyvalardan faydalanabiliriz. Bunlar muz yaprakları, fesleğen, biberiye, kiraz domates mini havuç ve evimizde bulunan meyveler bile olabilir.

balkondaydinlatma - Balkon ve bahçede yaz davetleribalkonpergola - Balkon ve bahçede yaz davetleri


Aydınlatma olarak küçük boyda fenerleri şemsiyemizin alt çıtalarına asabilir ya da pergolamızdan sallandırabiliriz. Böylece balkonumuz ya da bahçemiz çok romantik bir havaya bürünebilir.


balkonyastik - Balkon ve bahçede yaz davetleriYastıklarımıza kareli ve çizgili branda kumaşlarından kılıf yaptırarak mevcut bahçe mobilyalarımıza yepyeni bir görüntü verebiliriz.

balkondaozelgunler - Balkon ve bahçede yaz davetleriDoğum günü ya da evlenme yıldönümü gibi özel kutlamalarda kutlanan kişilerin fotoğraflarını şeffaf film olarak yaptırabilir, çerçeveleyerek ortalarından mumlarla aydınlatarak masa süsü olarak ta kullanabiliriz. Böylece o günün özelliğini de vurgulamış oluruz.


balkondarenklisaksilar - Balkon ve bahçede yaz davetleriSaksılarımızı aynı renklerde ve farklı boy olarak sergileyebiliriz. Ayrı yerlere yerleştirildikleri zaman gözümüze çarpmayan saksılar birarada olduklarında çok daha çarpıcı bir görüntü oluşturabilirler.

İşte işin sırrı elimizdeki malzemeyi doğru kullanarak doğal ve şık bir görüntü yakalamak ve tarzımızla fark yaratmak. Unutmayın, evimizde yarattığımız ortam, sunulan yemekten herzaman daha fazla iz bırakacaktır. Hatırlarımızda o günden kalan en kuvvetli düşünce ortamın bize hissettirdiklerdir. Sizin de evinize gelen dostlarınızı iyi hissettirmeniz ve iyi hissetmeniz dileğiyle.

Kendinizin ve evinizin tadını çıkarın.Serra Kaslowski