Fransız dekorasyon tarzı pastel renk tonları ile vurgulanmış duvarlarda zerafeti objeler ile destekleyerek evilerde paris modasını yaşatacak. Ufak ayrıntıların içerisine saklanan tarzı ortaya çıkarabilirsiniz. Ana çizgileri ile country pastel renklerin tonlarını çiçekler ile birleştirerek Provence stili görünümüne dönüştürerek küçük ayrıntılar ile Fransız dekorasyon tarzını yakalayabilirsiniz.


fransiz dekorasyon tarzi 300x237 - Fransız dekorasyon tarzı


Fransız dekorasyon tarzı
Herkjez evinde Fransız tarzı bir dekor ile konforu görmek ister. Doğallık ile yola çıkarak bu stile kavuşabilirsiniz. Fransa üzerinde geneleksel bir hale gelmiş olan misafirperverlik tarzında ferahlık ile doğallık bir arada olup tarzlarında bunu daima gösteriyorlar. Mobilya seçimleri ise meşe ağacı tarzı ahşap mobilyalar ile süslenmeli. Tarzda vurgulanmak isteyen nokya ise masalar, konsol ile orta sehpaların bütünlüğü, kıvrımların kadınsı biçimde olması bacaklar kavisli olup bunu en iyi şekilde desteklemeli. Mobilyaların daima birbiriyle ahenk içinde olmasına özen gösterin. Objelerde hafif kristaller kullanarak, kır havasını getiren cam fenerler ipeksi şapja ile nikel ayaklı abajurlar, floral baskılı duvar kağıtları bu stillerde bulunan ufak ayrıntılar. Kristal dokunuşlar camlarla tamamlanıp sofistike aydınlatma sağlanır banyolarda güzel seramikler ile muaazzam bir ortam yaratılabilir.
Saklanan güzelliği ortaya çıkarmak için dekor stillerinde rustik cazibedenin dışında başka bir elegansı yansıtmada yardımcı olur. Diğer bir bakış ile işlemeli tekstil ürünleri, pililer, silinidir şekilli yastıklar odaların lüks görünümünü en iyi biçimde gösterir.