Taş dekor dayanıklı bir yapı olması sebebiyle uzun yıllar boyunca yeniliğini koruyan ve özellikle dış mekanlar için vazgeçilmez taş konutlar ile villalarda yeni modern dekorasyon malzemesi olarak yerini aldı.


tas duvar kaplama 300x224 - Taş dekor


Taş Dekorlar - taş duvar kaplama
Mekanların iç dekorasyonlarında şömine, sehpa, ayne ile bütünleşen taş dış dekorasyon alanında çeşmelerin yanında, banklarda ya da masa olarak önümüze çıkıyor. Giderek kullanıma alanı genişleyen taş tasarımları modern ve estetik dokunuşlar ile organik görünüm ile sağlamlığı en çok dikkat çeken noktalarıdır. Taş dekor ürütim süresi 20gün ile 3ay’a kadar çıkabilmektedir.
Konutlardaki taş malzemelerin dekoratif amaçlı olarak kullanılması ile küfeki taşların rahat biçimde işlenmesi ve şekil alması açasından bir hayli önem taşımaktadır.
Türkiye taş yapı üretimi çok olması nedeni ile farklı tiplerde taş tasarımları yapılarak mekanlar arasındaki farklılıklar gözle görülebilir derece hissettirilebilir.
İç dekorasayon taşlar bu nedenle küfeki taşlarının büyük önem taşıyacağı söylenebilir. Bir taşın yapısındaki doğallık ile desenler bir ortam içerisinde inanılmayacak bir şekilde hissettirilebilir.