Granit zemin döşemesi eski çağ zamanlarında üretilmesi ve işlenmesi bir hayli zor olan granitin günümüz teknolojisi ile işlenerek mimari projeler ile belirlenen ebatlar ve formlarda yapı sektörü alanında duyulan ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Bu sayede mimarlar, iç mimarlar ile dekoratörlerin yapı zeminleri döşemelerinde granitin farklı dokular ile renk skalasından yararlanarak istenilen boyutlar ile organik sağlam ve estetik bir yapı malzemesi olacağına kanaat getirerek uygulamada sonuçlarını almışlardır.


granit zemin dosemesi - Granit zemin döşemesi


Granit Zemin Döşeme
Modern mimari içerisindeki yapılarda dış etkenleri önleyen granit, yapı içirisindede her iklim şartlarında ısı ve soğuk yalıtımı ile periyodik bakıma ihtiyaç duymaması uzun yıllar sonra ilk günkü gibi parlak ve yeni görünmesini sağlayan bir avantajdır. Granit malzemeler arasında kullanımı hızlar artan bir ürün olarak ilk sıralarda yer almaktadır iri damarlı kayalardan oluşan malzeme granir, çok sert olduğu için mutfaklarda kullanılan muaazzam bir seçenektir.
Organik ve hijyenik malzeme olana granitin estetik ve modern görüntüsü ile tercih edilme nedenlerindendir. Ultraviyole ışınlara karşı dayanıklı olan rengini kaybetmeyen granit, uzun yıllar doku ve rengini ilk günkü gibi korur. Isıya karşıda büyük dayanıklıl gösteren granit estetik görünümü sayesinde periyodik bakımıda istemeden her geçen gün daha fazla tercih edilen granit zemin döşemesi doğal görünümü evlerinizde size yaşatır.
Değerli taş alanlarında önemli unsurlardan olan granit özellikle desen dokuları ile dayanıklılık bakımından titizlik gerek işlerde kullanılır.