Mermer zemin döşemesi sert bir yapı malzemesinden uygulandığı için mevsim şartlarından ve ısı değişimlerinden yüsek derecede etkilenmez. Ayrıyetten uygulandığı yüzeyleri dış etkenlerden koruyan bir malzeme özelliğini taşıyan ve hijyenik yapısı nedeniyle mikropları içerisinde barındırmayan çok önemli bir üründür mermer.


mermer zemin dosemesi 300x226 - Mermer zemin döşemesi


Mermer zemin kaplama
Klasik şekilde mermer zemin döşemesi yapılmış bir mekan içerisinde tamamen parlak olmayan yarısı parlak bir görünümdeki karo taşları diğer bir adıyla eskitme olarak tabir edilmiş antik döşemeleri yarı matlık göstererek, modern olarak zemin döşemesi yapılmış bir mekan içerisinde kendini tam olarak hazırlanmış döşeme ile karo tarzı malzemelere bırakır. Cilalı malzeme ürünleri uzun süre parlaklığını koruyabilen bir yapıdadır ve herhangi özel bir bakımı gerektirmezlez temizliğide bir hayli kolaydır.
Döşeme ile kaplamaların yanında binalardaki dış, iç mekanlarındaki gerçekleştirilecek uygulamalar için de uyum sağlayan bu malzeme; çekiçleme ya da eskitme gibi pek çok farklı yüzey şekillendirme uygulamaları sayesinde diğer malzemelerin sağlayamıcağı uygulamaları ile dayanıklıkta had seviyede zengin bir tasarım seçenekleri ile meydana gelmiştir. Özellikle hamam mimarisini duyduğumuzda aklımıza ilk gelen mermer, iç ve dış mekanlarda uygulamaların sonucunda ele geçirilen görüntü ve renk çeşitleri oldukça modern ve dekoratiftir. Antik dönemlerdeki lüks anlayışın getirdiği temizlik ile bir hayli kolay olmuş bu mazlemelerin deterjanlı bir bezle kolayca temizlenebilmesi yılda bir kezde özel taş cilası ila cilalanması yöntemi ile şıklığı devam ettirmek mümkün.