Dar alandan geniş alana dekorasyon ile evlerin dekoru için ufak tefek dekorasyon fikirleri ile küçük odalarınızda ferah ve zerafeti yaşayarak istediğiniz tarzda dekore edebilirsiniz.
Özellikle ufak ve dar odaların mobilya ürünlerinde ve aksesuarlarda biribirini destekleyen unsurlar olması gereklidir. Koltuk yastıkları ile perdeler aynı renk tonlarında uygulanarak bütünlük içinde olması sağlanabilir. Bu ahenk içerisinde karmaşıklıktan sıyrılıp odanıza büyük görünme havası verebilirsiniz. Perde tercih ederken petek üzerine kadar uzanan değil yere kadar uzun olan perdeleri tercih ediniz. Bu sayede tavanınız daha yüksek görünecek.


dar alandan genis alana dekorasyon 300x203 - Dar alandan geniş alana dekorasyonDar Alan Geniş Dekorasyon

Koltuk ile mobiya seçimi sade ve zarif modellerden yana olmalıdır. Yuvarlak, elips ya da kara formlu sehpa seçenekleri küçük odalarda muazzam bir hava esintisi getirir. Rarlar her daim kurtarıcı bir yapıya sahip oldukları için muıtfaklarda size en iyi şekilde yardımcı olacak her yerden kolaylıkla ihtiyaçlarınızı temin edeceğiniz rafları tercih ederek düzenli bir görüntüyü raflara dizeceğiniz malzemeler ile sağlarsınız.
Odalardaki fazla alanı ortaya çıkarabilmek için dar alandan geniş alana dekorasyon ritmini iyi yakalamak gerekiyor. Yatak ucuna uzanan sandıklar, sehpa alatlarına sürüklenen puflar ekstra yer kaplamadığı için yüksek düzenleme imkanı veriyor.
Mobilya ile objeleri sıkıştırmadan koltuk yanlarına yada sehpa üzerilerine koymak yerine eşit parçalar halinde etrafa dizin boşluk hissi uyandırın. Duvarlarda yapacağınız renk çalışmaları görünümü bütünüyle etkiler. Ayrıca duvarda asacağınız ufak resimler lüks görünüm ile dekorasyonu beraberinde getirir. Büyük ayrıca desenli halıları tercih etmek yerine ince ve açık tek renk halıları kullanmak yer açısından büyük göstermeyi sağlayacaktır. Aydınlatma seçenekleri ise belli bir odak noktası oluşturularak yansıma oluşturulabilir ferahlatıcı ve büyüleyici görünüm elde etmeyi sağlarsınız.
Kolaylıkla uygulayabileceğiniz dar alandan geniş alana dekorasyon evlere şenlik bir durumdur.