Hayatınızı Kolaylaştıracak Püf Noktaları


Çaydanlığın dibinde biriken kireç tortuları, ahşap eşyaların üzerindeki çizikler, tabaklara sinen balık kokusu ve daha fazla sorun için hayatınızı kolaylaştıracak püf noktaları.
Hayatınızı Kolaylaştıracak Püf Noktaları
B1FD8E1121F2E48EBB8DDA78E1AFF5 - Hayatınızı Kolaylaştıracak Püf Noktaları

Ahşap eşyalarınızı temizlemek için sirke ve bir kaç damla zeytinyağı karışımı hazırlayın. Temiz bir bezi bu karışımla ıslatıp ahşaplarınızı silin. Eşyalarınız hem temizlenecek hem de parlayacaktır.
Çizilen ahşap eşyalarınızı yenilemek için çizik olan kısımlarına mum sürün. Üzerinden ahşap boyasıyla geçip iyice kurumasını sağlayın.
Bez ayakkabılarınızı çamaşır makinesinde yıkamaktan çekiniyorsanız koruyucu bir yöntem deneyebilirsiniz. Temiz bez bir torbanın içine ayakkabılarınızı koyun. Çamaşır makinesinde en fazla 30 derecede yıkayın. Yıpranmadan kolayca temizleneceklerdir.
Tabak ve çatallara sinen balık kokusunu gidermek için yıkama suyuna bol kahve telvesi ekleyin. Kahve telvesi balık kokusunu tamamen çıkaracaktır.
Bayatlamış ekmeklerinizi atmak yerine fırında kurutup muftak robotundan geçirip un haline getirin. Köfte ve yemeklerinizde galeta unu olarak kullanabilirsiniz.
Biberonun içinde kalan mama ve süt kalıntılarını temizlemek için bir kağıt havluyu parçalara bölüp biberonun içine koyun. Biraz sıcak su ekleyip ağzını kapatın ve hızlıca çalkalayın. Kolayca temizlenecektir.
Buzdolabındaki kötü kokuları yok etmek için bir kasede bir paket vanilya ve bir miktar suyu karıştırın. Kaseyi buzdolabınızın içine yerleştirin. Kötü kokular yerini vanilya kokusuna bırakacaktır.
Yere dökülmüş cam kırıklarını temizlemek için pamuğu suyla ıslatın. Cam kırıklarının olduğu bölgeyi silin. Tamamen temizlenecektir.
Çamur lekesini temizlemek için iyice kurumasını bekleyip elbise fırçasıyla fırçalayın. Islakken müdahelede bulunursanız leke iyice içine işler.
Çaydanlığınızın dibinde birikimiş kireç tortularını temizlemek için eşit oranda üzüm sirkesi ve suyu karıştırıp kaynatın. İz kalmayacak şekilde temizlenecektir.
Çekmecelerinizin içini boşaltmadan temizlemek istiyorsanız elektrik süpürgesi hortumunun ucuna ince bir çorap geçirin. Böylece tozlar makinenin içine girer.
Duvara çivi çakmadan önce ucunu sabuna batırın. Çiviyi kolayca duvara çakabilirsiniz.
Dantellerinizi kolalamak yani şeklini sabitlemek istiyorsanız bir kova soğuk suyun içine bir adet yumurta akı koyup karıştırın. Dantellerinizi bu suda 15 dakika bekletin. Fazla suyunu sıkın. Üzerine ince bez koyarak dantellerinizi ütüleyin.