Marshall Boya Renk İletişimi ve Renk Sistemleri Pazarlama Müdürü Aysun Vural ise dekorasyonda renklerin oldukça önem taşıdığını ifade ediyor.
2010 Yılında Moda Olacaklar
Renk seçiminde; mekânın ışık faktörü (doğal güneş ışığı sarı veya beyaz aydınlatma tavandan ya da halojen lamba abajur kullanılarak aydınlatılan ortamlar) odaların büyüklüğü tavanın yüksekliği gibi pek çok teknik yaklaşım belirleyici rol oynuyor.

"Ev dekorasyonunda kullanılacak renkleri belirlerken evin genel konsepti modern country klasik vBulletin. uygun seçimlerde bulunmak öncelik taşır. Evin ışık alışı mekanın büyüklüğü kullanılan aydınlatma tipinin seçilen rengimizle etkileşeceği unutulmamalı. Genel konsepte ve kişiliğimize uygun tonları evimizde kullanacağımız mobilya perde aksesuar ve halılar ile uyum yaratacak ya da zıt kontrastlar oluşturacak şekilde genel trendlere de bakarak belirlemek gerekir. Dış cephe rengini seçerken evin mimarisi ve çevre mimarilerde kullanılan renkler dikkate alınmalı. Dış mekanda renk seçerken doğayla uyumlu tonlar tercih edileceği gibi doğa renkleri içinde tamamen fark edilecek zıt tonlar da seçilebilir."

Vural yeni yılın yenilenmeyi de beraberinde getireceğini söylüyor. İşte Vural'ın anlatımıyla 2010 modası...

- Denizin ve gökyüzünün rengi ferah umut dolu ve aydınlık mavi. İyimserlik ve yeni başlangıçların yenilenmiş enerjinin ve dinamizmin rengi.

- Uzay boşluğunu temsil eden mistik tonlar sis mavisi mineral grisi gibi beton tonları yerine granite tonları yün ipek kadife deri ve süet kumaşlara yansıyacak.

- Parlak florasan tonları enerjik optik patlayan tonlar solid kırmızılar pembeler morlar teknolojinin geçirdiği devrimle örtüşen dinamik tonlar...

- Aile ve arkadaşlık duygularını perçinleyen şehir yaşamından kırsal yaşama kaçışı temsil eden doğadaki çiçeklerden topraktan çim ve ağaçlardan gelen dingin uyumlu ve her daim kullanılacak toprak tonları. Pastel gül tonları altın sarıları...

- Bireyselliği temsil eden farklılıkları ortaya koyan ilgi çeken harekete geçiren beklenmeyen parlak temiz tonlar yani turuncu mor bordo ve kırmızılar...

- Klasik ve modern dokuyu birleştirebileceğiniz sıcak rahat asil tonlar pudralı griler bronz yeşilleri bayrak kırmızısı altın tonları patchwork’ler elişi örtülerle birleşiyor.