Perde kullanımında önemli olan, pencereyi başrole taşımaktır. Bir odanı9n stilini en iyi yansıtan dekorasyon öğelerinden biri de perdedir.

Perde Evinizin Makyajıdır!
Göz önünde bulundurulması gereken detaylar arasında, pencere önündeki radyatörler vardır. Camın, odanın içindeki duruşunu dikkatli gözleyerek seçim yapmak gerekir.

Perde ve güneşliği birlikte kullanmanın bir takım detayları vardır. Bu konuda mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz. Ancak yanlış seçimler, odanızın tüm güzelliğini bozacaktır.

Geleneksel country evlerde, antika mobilyalar ve yüksek pencereler, muhteşem bir sonuç sağlayabilir. Avusturya tarzı güneşlikler son yıllarda pek gözde değil. Ancak bazı evler için, en uygun çözüm olabiliyor.

Kararınızı vermeden önce, perdelerinizin fonksiyonunu iyi belirlemelisiniz. Çok ağır perdeler istemiyorsanız, ince bir güneşlikle yetinebilirsiniz.

Yatak odanızda dilerseniz daha koyu ve kalın bir güneşlik seçebilirsiniz.

Eskiden kalma Amerikan bezinden kumaşları güneşlik olarak kullanabilirsiniz. Eski moda olsalar da, işinizi görürler. Güneş ışınlarından odanızı koruyacaklardır.

Perdelerinizi pahalı bir kumaştan seçerseniz, onu korumak için, stor gölgelik kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Kumaşın güneşten solmasını böylece engellersiniz.

Pencere çözümleri, pencerelerin oranlarını en iyi şekilde ortaya çıkarır. Pervazın tepesiyle korniş arasındaki duvar alanı azsa, araya güneşlik kullanmalısınız. Daha iyi bir görünüm yakalarsınız. Bu sayede hem pencereniz uzun görünür, hem gün ışığından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Dar pencereleri daha geniş göstermek için, pervazın dış tarafına hem güneşlik, hem perde asabilirsiniz.Dik duvarlara çok yakın olan pencerelerde, iyi denge kurabilmek için perde başarılı sonuç verecektir.

Güneşlikler, kötü manzaraları kapatmak için en ideal çözümlerdir. Tuğla bir duvara bakan pencereniz varsa, pencere camınızı buzlu cama çevirerek, gün ışığından faydalanabilir ve görüntüden kurtulursunuz.

Stor güneşlikler, desenli kumaşları kullanmanıza olanak tanırlar. Modern uygulamalar için son derece idealdir.