Tenekeden Dekorasyona Dönüşüm!
Uygulamaya başlamadan önce yapılması gerekenler:

Teneke kutunuzu güzelce yıkayın.

Üzerindeki yağ ve kirden arındırın.

Paslanmış yerleri varsa, pas sökücüyle çıkartın.

Elinizi kesebilecek olan kısımları, çekiç yardımıyla içe doğru kıvırın

Sivri olması gereken yerleri varsa, zımparalayarak törpüleyin

Gerekli malzemeler:

Teneke kutu, güçlü bir yapıştırıcı, teneke makası, yapışkanlı kağıt, çekiç, vida ve çivi, süslemeyi istediğiniz malzemeler.

Faturalarınızdan tutun da, yemek tarifi yazdığınız notlara kadar, her kağıt dağınıklığa sebep olur.

Teneke kutulardan kendinize hoş bir organizer yapabilirsiniz. Temizlediğiniz aynı boy ve ebatta teneke kutuları, hangi desen veya renkle süslemek istediğinize karar verin.

Bunun için 3 yöntem kullanabilirsiniz. Desenini sevdiğiniz bir yapışkanlı kağıtla, kutuları kaplayın. Diğer bir seçenek, nalbur veya yapı marketlerde bulabileceğiniz soba boyası ile boyayın. Üçüncü şık ise, sevdiğiniz renk kalın bir ipi, üzerine tutkal sürdüğünüz kutunun etrafına düzenli olarak sarmaktır.

İstediğiniz gibi şekil verdiğiniz teneke kutuları, bir kontrplak parçasının üstüne çivileyerek veya yapıştırma yöntemiyle sabitleyin. Kutuları hangi alan için kullanacağınızı seçin. Üzerlerine birer etiket yapıştırın ve ne için olduğunu yazın. Fatura, alınacaklar vs..

Yaptığınız organizerin iki kenarında birer delik açarak zincir geçirin ve duvara asın. Dilerseniz rafları asmak için kullanılan duvar aparatlarını monte ederek, oluşturduğunuz organizeri bunun üstünde de kullanabilirsiniz.