Bahar geldi, toprak kıpırdanmaya başladı. Yazın bahçenizde oturup, yeşilin keyfini sürmek istiyorsanız, bakım yapmaya başlamalısınız.

Bahar Aylarında Bahçe Bakımı!
Yaprak ve ölü çimenleri tırmıklayın.

Çimlerinizi böcek öldürücü içeren gübre ile besleyin. Bu aydan itibaren, sonbahar bitene kadar, çimlerinizi düzenli olarak her hafta biçin.

Ağaçlarınız ve bitkileriniz arasında kalan boşluklara hızlı yetişen çiçekler ekin. Yer açelyası, pembe düğün çiçeği ve aynısefayı deneyebilirsiniz.

Salata seviyor musunuz? Taze, dalından kopmuş sebzelerle salata yapmak istiyorsanız, yeşil soğan, marul, turp gibi sebzeleri ekmek için en uygun dönemdeyiz.

Japon kirazının çiçekleri, nisan ve mayıs aylarında bahçeler için çok doğru bir seçim.

Zararlı otlardan kurtulmak için her gün biraz zaman ayırın.

Bitkilerinizi ilaçlayın çünkü yeşil sinekler onlara zarar verebilir.

Güneş gören bir köşede 13 mm derinliğinde ayçiçeği tohumları ekin. Özellikle yürüyüş yolunuzu bu çiçeklerle süslemek, bahçenize renk katacaktır.

Büyük saksılara zambak ve tespih çiçeği dikin.

Güzel yapraklı ağaçları bu ayda dikebilirsiniz.

Yaz aylarında çiçek açan yıllık bitkileri, (petunya, karanfil, camgüzeli, ninya, godetya.vBulletin..) tahta sandıklara ekin.

Böceklerden zarar gören dal ve yaprakları kesin. Bunlar, böceklerin çoğalmasını sağlarlar.

Bahçenizde havuç varsa, onları sineklerin yumurtalarından korumak için, etraflarına 60cm yüksekliğinde bir çit koyabilirsiniz.

Bol güneş gören bir yere, mavi çiçekli çarkıfelek dikin. Yazın çiçek açacaktır.

Saksıya tohum ekmek: Saksıyı ağzına kadar toprakla doldurun. Üzerine elinizle hafifçe vurarak düzleştirin. Tohumu aldığınız ambalajın arkasında, tohumun üzerini toprakla kaplayıp kaplamayacağınız yazılıdır. Eğer kaplanacaksa, üzerine toprağı yayın ve ince delikli süzgeçle sulayın.