Odalarınızı düzenlemenin en iyi yolu, doğru depolama çözümlerini uygulamaktır. Mutfak, oturma odası, yatak odası ve banyo için, size en uygun olan çözümü seçin.


Evinize Uygun Depolama Çözümleri!
Oturma Odası:

Evin en çok zaman geçirilen bu odasında, cazip ve şık depolama çözümleri uygulamak gerekir. Bu odalarda en sık rastlana sorun, televizyon, DVD, müzik sistemleri gibi alanları ayarlamaktır. Kitaplar da aynı şekilde sorun teşkil eder. Odanız, içinde bulunan eşyalara göre, nasıl bir depolamaya ihtiyaç duyduğunuzu belli edecektir. Oturma odalarında, depolama sistemlerini dikey kullanmak, en iyi çözümlerden biridir. Böylece oturma alanından yer kaybetmezsiniz.

Modüler sistem mobilyaları tercih ederseniz, gerektiğinde ekleme şansınız olacaktır. Odanızın uygun bir köşesinde sandıklı kanepe kullanabilirsiniz. Bu tarz kanepeler, depolama alanları için iyi çözüm sunarlar.Mobilyalarınızı ayırıcı olarak kullanabilirsiniz. Örneğin bir kitaplık, çalışma ve yaşam alanınızı birbirinden ayırabilir.

Mutfak:

Planlama aşamasındayken, mutfağınızı nasıl kullanacağınızı ve neleri depolayacağınızı iyi düşünün.Kahvaltı saatlerinde zaman kazanmak istiyorsanız, su ısıtıcısı, tost makinesi ve kahve makinesi gibi etkin aletleri, elinize yakın yerde bulundurun.

Eğer mutfağınızda yer varsa, mutlaka bir erzak dolabı yaptırın. Kuru bakliyat, konserve gibi ürünleri burada saklayabilirsiniz.

Yatak Odası:

Gardırop kapısının rahat açılması için yer ayırarak yerleşim düzeni kurun. Dar bir alana sahipseniz, kayar kapakları kullanabilirsiniz.

Gardırop içindeki askı düzeneklerini farklı yüksekliklere yerleştirin. Böylece değişik uzunluktaki kıyafetleri daha rahat yerleştirirsiniz.

Katlı kazak ve süveterler, asılanlara oranla daha az yer kaplar. Yatak odanızda yeterince saklama kutusu bulundurun.

Banyo:

Lavabo altındaki alanı dolap olarak değerlendirin. Banyo dolabının alt kısmını temizlik malzemelerine ayırın.

Atmaya kıyamadığınız kutular, sabunlar ve makyaj malzemeleri için iyi bir seçim olacaktır.

Ayaklı büyük havluluklar, banyo ve el havlularınızın her an elinizin altında olmasını sağlar.