Bazen ufak bir dokunuş, evinizin bütün havasını değiştirebilir. Yaz geldi ve siz evinizde, ucuza yapılacak birkaç değişiklikle, yenilik rüzgarı estirebilirsiniz.

Keyifli Fikirler!
Duvarlarınız için uygun ölçülerde tablolar bulamıyorsanız, farklı ölçülerde kartpostalların kenarına renkli kartonlardan çerçeveler yaparak, bunları bir duvarda sergileyebilirsiniz.

Mutfakta kullandığınız plastik kaşıklıklar, takılarınız için de son derece kullanışlı olacaktır.

Sarı ve beyazın ne kadar uyumlu olduğunu fark ettiniz mi? Bembeyaz vazolara sarı güller koyarak veya beyaz gelin çiçeklerini, cam vazolarda içine limon dilimleri atarak, evinizi süsleyebilirsiniz.

En sevdiğiniz şiiri evinizin duvarında görmek ister misiniz? Yapı marketlerden bulabileceğiniz panoların üzerine, güzel bir el yazısı ile yazacağınız şiir, duvarınızda çok asil duracaktır.

Çiçekler için dilediğiniz gibi saksılar bulamıyorsanız, evde teki kırılmış olan kupalarınızı veya seramik çay potlarını değerlendirebilirsiniz. Üzerindeki desen ve renge uyum sağlayacak tonlarda koyacağınız çiçekler, muhteşem bir görüntü yaratacaktır.

Evinizdeki bozuk ve kullanılmayan Cd’leri değerlendirmek istiyorsanız; tavandan sarkıtacağınız farklı uzunluktaki iplere geçirerek, harika ışık oyunları yaratabilirsiniz.

Cam dolap kapaklarınızı, cam boyaları ile istediğiniz desene boyayarak, değişiklik yaratabilirsiniz.

Mutfak için meyve resimleri, yatak odasında ise çiçek resimleri hoş duracaktır.

Koltuk ve kanepe kenarında mutlaka sehpa kullanmak zorunda değilsiniz. Büyük hasır ve kapaklı kutular hem şık, hem işlevsel olacaktır.

Duvar kağıdı sadece duvarı kaplamak için mi kullanılır? Sevdiğiniz desen ve renkleri, birbiriyle kombine edin ve çerçeveleterek duvarınızda sergileyin.

Sehpanızı süslemek istiyorsanız, kokulu kuru çiçek potborileri yardımınıza koşabilir. Cam vazonuzun içini doldurabilir ya da kase içine koyabilirsiniz.

Çocuğunuzun yatak odası her zaman keyifli bir mekan olsun istiyorsanız çizgili, düz ve desenli kumaşları birlikte kullanarak bunu sağlayabilirsiniz.

Kapı önünüzü şenlendirmek için, piyasada kolayca bulabileceğiniz, üzerinde “hoş geldiniz” yazan paspaslardan satın alabilirsiniz.

Seramiklerinizin renkleri soldu ve artık kirli duruyorsa, seramikleri, yapı marketlerde altılı veya onlu paketler halinde ve seramik ebatlarında satılan, desenli çıkartmalarla kaplayabilirsiniz.