Eskiden mutfaklar sadece yemek pişirilen odalardı. Şimdilerde ailenin kalbi haline geldi. Mutfağınızı daha güzel bir hale getirerek, ailenizle keyifli zamanların tadını çıkarabilirsiniz.


Mutfağınızı Güzelleştirin!
Mutfak havlularınızı renklendirin. Bir mutfağı en ucuz yoldan ve kolay neşelendirmenin yolu, mutfak havlularını renklendirmekten geçer. Renkli havluları mutfağınızda görünen yerlere asın. Yarattıkları farka şaşıracaksınız.

Mutfak malzemelerini elinizin altında tutun. Küçük mutfaklar, kap kacak gibi mutfak malzemeleriyle dolu gibi görünürler. Oysa ufak hilelerle mutfak malzemelerini saklayabilirsiniz. Asma duvar rafları bu iş için ideal çözümlerdir.

Işıklandırmanız sizi hayal kırıklığına uğratıyor mu? İyi bir ışıklandırma, yeni bir mutfak görüntüsü yaratır. Tozlu eski lambanızı, modern tasarımlarla değiştirin. Işıklara dikkat çekmek istiyorsanız, parlaklıklarını sürdürebilmeleri için haftada bir tozunu almayı unutmayın.

Dolaplarınıza duvar kağıdı yapıştırın. Mutfak dolaplarının rafları sıklıkla ıslanır. Raflara hoş duvar kağıtları yapıştırarak, mutfak dolaplarınıza çekicilik katabilirsiniz.

Her gün kullandığınız malzemeler için kaplar edinin. Günlük malzemeleri koyacağınız saklama kapları, mutfağınızda düzenli ve hoş bir görünüm katar. Elinizin altındaki bu kaplar, göz kamaştıran yemeklerinizi kolayca hazırlamanıza yardımcı olur. Modern cam kavanozlar, hoş teneke veya klasik emaye kutuları tercih edebilirsiniz.

Tebeşir tahtası kullanmayı deneyin. Alışveriş listenizi kaybetmemek, önemli telefon numaralarını unutmamak için yuvarlak bir tebeşir tahtası kullanmayı deneyin. Hem şık duracak, hem işlevsel olacaktır.

Mutfağınızı bitkilerle yeşillendirin. Dağınık pencere eşiğinizi temizleyin ve hoş saksılar içerisine koyacağınız çeşitli bitkilerle mutfağınızı şenlendirin.