Kır Evi Stilini Sevenlere!

Fransız stili kır evleri, çoğunlukla açık renk ahşap ve ahşabın en doğal halini evlere taşır. Fransız stili taş duvarlar, metal aksesuarlar, taze kır çiçekleri, el emeği göz nuru danteller, rengarenk çanaklar gibi pek çok ayrıntı bu stilde bir araya gelir. Bu evler stil ve romantizmin tablosu gibidir.

Bu tarzın en önemli özelliği, eskitilmiş ve bul-buluştur karakteridir. Ketenler, çizgili ve dokulu döşemelikler, çiftlik evlerini süsleyen motifler, Fransız kır evinin vazgeçilmezleridir.

Bu yüzden, perdelik, döşemelik kumaş, kilim, kırlent gibi eşyalar alırken, bu motiflerden esinlenebilirsiniz.

Örneğin modern bir kanepeniz varsa, kır evi stiline uygun olması için, kabarık veya dokuma bir kumaşla kaplamanız yeterli olacaktır.

Neyi, ne ile kombinleyeceğinizi düşünmek yerine, tüm kumaşları karıştırmaya ne dersiniz? Ekose kumaşlar, pileli perdeler, şönil kilimler ve birçok renk, doku ve deseni bir arada kullandığınızda, bit pazarı havasını yakalayacak ve siz de artık kır evi stilini bulmuş olacaksınız.

Fransız kır evlerinin ayrılmaz parçalarından birisi olan, işlevsellikleri ve şıklıklarıyla hasır sepetlerdir. Siz de banyonuzda konuklarınız için temiz havluları bu sepetlerde saklayabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda ise, dergi ve gazetelerinizi depolamak için, bu sepetleri kullanmak şık olacaktır.

Lavanta, Fransız kır evlerinin olmazsa olmaz kokusudur. Seramik bir vazo içine taze lavanta çiçekleri yerleştirebilirsiniz. Dilerseniz kendiniz de keten kesecikler hazırlayabilir ve bu keselerin içine kurutulmuş lavantalar doldurabilirsiniz.