Eskimeyen Dekorasyon Yaratmanın Yolları!
Her yıl binlerce firma, yeni koleksiyonlarla karşımıza çıkmakta ve dekorasyonun yönünü belirlemektedir. Önceleri büyük reklamlarla, ünlü tasarımcıların öne çıkardığı ürünler, zamanla popülerliğini yitirmekte ve unutulmaktadır. Bu sorundan kaçmanın yolu; yeni trendleri, klasik zevk ile bütünleştirmektir.

Mobilyalarınız zaman meydan okusun istiyorsanız, klasik tarzda kanepe ve berjer tercih etmeye çalışın. Koltuk kumaşları konusunda titiz davranın. Derinin bakımı zordur ancak gerekli bakımı yaparsanız yıllarca kullanabilirsiniz. Keten ve pamuklu bir döşemeliğe sahip kanepeler de son derece kullanışlıdır.

Evinizde günümüze kadar süren trendlerin bir karışımını kullanarak, sıkmayan ve hareketli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Evinizin dekorasyon tarzını canlı tutmak için cep yakmayan aksesuarlar alabilirsiniz. Örneğin şifonyerinizi komple değiştirmek yerine, desenli kulplar takabilirsiniz. Ayrıca yapı marketlerin ilgili reyonlarında çok farklı tarzda fikirler bulabilirsiniz.

Geleneksel yöntemlerle üretilen mobilyalar her zaman çok daha sağlamdır. MDF veya parçaları birleştirilen mobilyalar yerine, marangoz elinden çıkmış mobilyaları tercih edin.

Perdelik kumaşlarda pahalı ama sağlamlık açısından iyi kalite olan ipek, keten ve pamuklu kumaşları tercih edin. Perdelerde desensiz ve pastel tonları seçerseniz, pek çok dekorasyonla uyum sağlayabilirsiniz. Çiçekli, çizgili ve kareli kumaşlar dönem dönem gündeme gelip moda olsalar da, siz uçuk pembe, krem ve bej tonlarından genelde çok vazgeçmeyin.

Duvarlarınızda dekorasyonun çoğunluğuna uyacak tonları tercih edin. Beyaz, krem, fildişi, mine gibi tonlar başarılı seçimlerdir. Ayrıca beyaz ve krem tonlarında bir duvar kağıdını da tereddüt etmeden kullanabilirsiniz. Odaya ferahlık hissi veren bu tonlar, kirlendiklerinde de rahatlıkla boyanabilirler. Zemin döşemesinde seçeceğiniz klasik tarz bir ahşap, her dekorasyona uygun olacağından işinizi kolaylaştıracaktır. Ahşap ve açık renk döşemeler, eskimeyen bir görüntü yaratmanın anahtarlarından biridir. Oturma odanızda bu tarz bir seçimi çekinmeden uygulayabilirsiniz.