Sahip olduğunuz giysi dolabı yetmiyorsa ve önceden kitaplık olarak duran dolap, deponuzda çürümek üzereyse, onu geri kazanabilirsiniz. Dikey olarak kullandığınız kitap ünitesini, duvara yatay olarak monte edin. Uygun renge boyayın. Raflara saklama kutuları koyarak alternatif alanlar yaratın.

Mobilyalarınıza yenilerini eklemeye karar verdiğinizde, tercihinizi modüler mobilyalardan yana kullanmanız iyi bir seçim olacaktır.

Modüler üniteler hem hafiftir, hem montajı kolaydır. Üstelik modüler olduklarından, yer değişimi kolaydır. Örneğin mutfakta görmekten sıkıldığınız bir üniteyi, çalışma odanıza veya çamaşır odanıza koyabilirsiniz. İşlevsellik, modüler eşyaların en iyi özelliğidir.

Dik veya döner, her tip merdiven, eşyalarınızı düzen içinde saklamanıza yarayan alanlar yaratır. Merdiven altı boşluklarını değerlendirirken, kapalı dolap ünitelerinden yararlanabilirsiniz.

Daha farklı çözümler için tekerlekli ürünler veya raf sistemleri işinizi görecektir. Bu bölümdeki alan derinliğini değerlendirmenin en iyi yolu, alan ölçülerine göre bir sistem sipariş etmenizdir. Ondan sonra ister açık, ister kapalı raf ünitelerini tercih edebilirsiniz.

Ayrıca merdiven asma değilse, basamak yanındaki duvar alanlarını duvara monte raf sistemleri ile değerlendirebilirsiniz. Kitaplarınızı koymak için ideal bir alan kazanmış olursunuz.