Size Uygun Gardırobu Seçin!

Giyinmenin keyifli olmasını sağlayan gardıroptur. Gardıroplar hem görünümleri, hem işlevleriyle yatak odalarının en önemli mobilyasıdır.


Gardırop almadan önce bazı soruları cevaplamanız iyi olacaktır. Size en uygun gardırobu seçmeniz, kıyafetlerinizin ve ihtiyaçlarınızın karşılanmasında önemli rol oynar.

Satın alacağınız dolap ihtiyaçlarınıza cevap verecek mi? Dolabın içinde askı alanı mı, yoksa raflı kısım mı daha çok yer kaplamalı?

Çekmece, raf ve askının eşit olarak kombine edildiği bir gardıroba mı ihtiyacınız var? Bazı gardıropların raf ve çekmeceleri modülerdir. İhtiyacınız olmadığında sökülebilir ve eklenebilir. Bu tür bir gardırop daha çok işinize yarar mı?

Ayrıca bir şifonyere ihtiyacınız olacak mı? Yatak odanızda yer sorunu varsa, ayrı bir şifonyer edinmek problem olacağından, kendinden çekmeceli şifonyerler, sizin için daha mı iyidir?

Askı rayı ne kadar yükseklikte olmalı? Genellikle erkek ve kadının askı yüksekliği birbirinden farklı olur. Erkek kıyafetlerinde orta boy bir yükseklik, ceket, gömlek ve pantolonları rahatlıkla kaldırır. Kadınlar için elbise bölümünün daha uzun askılardan oluşması gerekir.

Yatak odanızda alan yeterince büyük mü? Son zamanlarda giysiler için tasarlanan dolaplar oldukça büyük ebatlara sahip olduğundan, yatak odasının yerleşiminde sorun oluşabiliyor. Bu yüzden klasik 2 kapılı gardırop seçip, alternatif depolama çözümleri uygulayabilirsiniz.

Dolabınızda nasıl bir cila olmalı? Genellikle mat vernikle cilalanmış dolaplar, geleneksel veya provance tarzı döşenmiş yatak odaları için uygunken, lake dolaplar ışığı yansıttığı için mekanın aydınlık olmasını sağlarlar. Ayna kapaklı dolaplar ise mekanı olduğundan büyük gösterirler.

Eski gardırobunuzun görünümünü değiştirmek için, şık kuplar takabilir veya desenli stikerlarla süsleyebilirsiniz.