Geçmişle buluşan modern zamanlar yeni bir stil yarattı: Neocharme… Modern tasarımların feminen ve klasik stillerle uyumlu birlikteliğini ortaya koyan bu stil, günümüzden geçmişe bakış atıyor.

Neocharme stilinde yuvarlak detaylar ve feminen çizgiler uyumlu biçimde kullanılıyor. Ancak modern çağın etkilerini renklere yansıtıyor. Çarpıcı ve parlak tonlar, desen karmaşası ve işlemeli figürler, sanki 15. Louis’in Fransız stiline atıfta bulunuyor.

Zeminde kullanılan rölyef dokular ve duvarları süsleyen rokoko tarzı resim çerçeveleri geçmiş dönemlere gönderme niteliğindedir.

Duvarlar için lila yerde bol püsküllü gri halılar ve mürdüm, pembe ve eflatun tonlarında döşemeli koltuk ve kanepeler zarif bir birliktelik sunuyor. Ahşap mobilyalar genellikle beyaz mat lake ya da eskitme cilalı ancak renk seçenekleri beyazla sınırlı değil.

Tamamen klasik mobilyalarla çok modern birkaç aksesuarı bir araya getirmek içinden çıkamayacağınız kadar zor değil. Önemli olan kullanacağınız parçaların arasında estetik ve figür uyumu yakalamanız

Neocharme stilini uygulamak için 2 seçeneğiniz var:

Karma desenler

Bu stilde klasik desenler, güncel ve modern desenlerle bir arada kullanılıyor. Örneğin yatak odanızda siyah ve gri çiçekli bir duvar kağıdı ile beyaza siyah çiçekli yatak örtüsünü birlikte kullanabilirsiniz.

Fantastik yaklaşımlar

Bu stilin bir farkı da dekorasyonu modern mobilyalar ve objeler kullanarak oluşturabilmeniz. Örneğin, metal sandalye ve ahşap masayı, çiçekli bir halı, feminen detaylı bir ayna ve yalın formlu aksesuarlarla tamamlayarak dikkat çekici ve zengin bir çalışma odası oluşturabilirsiniz.