Eviniz küçükse ve ayrı bir odanız yoksa, kendinize doğru alanı belirleyin. Gerekli düzenlemeleri yapın ve bütçenizi zorlamadan keyifli bir köşe oluşturun.

İşe, öncelikle okuma ve diğer ihtiyaçlarınız için bir depolama alanı planlayarak başlayın. Dar alanlar için bu zor görünse de, altı çekmeceli bir kanepe veya sandıklı bir bank gibi işlevsel mobilyalar kullanabilirsiniz. Ayrıca üst üste konan birkaç tekerlekli kutu da aynı ihtiyacı karşılayabilir.

Eğer dinlenme ve keyif köşenizi salonda oluşturacaksanız, değişken oturma birimleri kullanmak iyi olacaktır. Örneğin şık bir puf, gerek oturmak için, gerek sehpa olarak kullanmak için başarılı bir tercih olabilir.

Eğer değişiklik için fazla bütçe ayıramayacaksanız, mobilyalarda doğal ve sıcak renkleri tercih edin. Böylece aksesuarlar ve tamamlayıcı mobilyaları revize ederek bir alan kazanabilirsiniz. Bu alanı, diğer bölümlerden ayrı bir renge boyayabilirsiniz. Örneğin salon pastel sarı ise, bu alanı açık gri yapabilirsiniz. Eğer dinlenme alanını yatak odasında planlıyorsanız, duvar yerine zemini de bölebilirsiniz.

Fazla harcama yapmak istemeseniz de, bazı şeyler için biraz bütçe ayırmanız gerekebilir. Antika bir abajur, bir tablo gibi hoşunuza gidecek objeler alabilirsiniz. Markaların indirim günlerini takip ederseniz, çok uygun fiyatlı ürünler bulabilirsiniz.

İnternet artık ev dekorasyonunda pek çok seçenek sunuyor. Ayrıca bazı sitelerin belli dönemlerde düzenlediği kampanyalar ve açık artırmalar da var. İkinci el ürünleri de değerlendirebilirsiniz.