wdw 300x184 - Modern Dekorasyonlar İçin Stil Önerileri

Neşeli ve rahat “mutlu modern dekorasyon stiliyle evlerde eğence zamanı! Bu sezon modadan makyaja, ev aksesuarlarından tekstillere neon ve canlı renkler her yerde karşımıza çıkacak, Ev dekorasyonunda da modern hayata eğlenceli detaylar katan “happy modern/mutlu modern” stili bu sezonun favorilerinden biri olacak. Modern hayata renkli ve neşeli bir mola vermek için siz de yaza hazırlandığımız bu günlerde evlerinize mutlu bir dokunuşla bu stilde dekore edebilirsiniz. Bahara uyanan, doğadan ilhamını alan en canlı ve çarpıcı renklerle, sizi mutlu eden objelerle, yumuşak dokularla ve keskin hatlardan uzak, yuvarlak formlarda mobilya ve aksesuarlarla evinize kolayca adapte edebilirsiniz. Size bu stili evlerinize uygulamak için belli kalıplar vermek istemiyorum çünkü herkes için mutluluğun tanımı farklıdır, kimi mutluluğu cesur bir kırmızıda bulur, kimi huzur veren bir mavide, kimi doğa dostudur doğal ahşaptan ve yeşilden vazgeçemez, kimi mutluluğu lükste ve şık tasarımlarda bulur… ” Mutlu modern” stilini şehirli modern hayata mutluluk katan ayrıntılarla kendi zevkinize göre hayata geçebilirsiniz.Daha önceki yazılarımdan birinde de alıntı yaptığım Amerikalı yazar Gore Vidal’in de dediği gibi: Stil kim olduğunuzu, ne söylemek istediğinizi bilmek ve geri kalanı umursamamaktır. Çizgileri belli, kalıplaşmış stilleri evimize uygulamak yerine kendi stilimizi kendimiz yaratalım ve evlerimize kişilik ve mutluluk katalım, Farklı sanat eserleriyle, kendi yarattığınız/tasarladığınız objelerle, se-hayat anılarınızla, uyum kaygısı taşımayan tek tek topladığımız mobilyalarınızla, seçtiğiniz cesur renklerle, size en iyi yansıtan, en çok mutlu eden ve yaşanılası mekanlar yaratmak için modern yaşam alanlarınıza bu sezon kendi neşenizi katın!
Stil için ipuçları:
• Neşeli ve modern bir dekorasyon için işe duvarlarınızdan başlayabilirsiniz. Biraz cesaretle “mutlu modern” stilinde dekore etmek istediğiniz odanın bir duvarını veya tavanını canlı neon bir renge boyamayı deneyin. İçinizi ısıtacak canlı bir sarı ya da turuncu, enerjik bir neon pembe, doğadan ilham alan fosforlu bir yeşil veya size huzur verecek bir mavi renk tercih edebilirsiniz.
• Beyaz ağırlıklı bir eviniz varsa neon renklerle bir patlama yaparak evinize neşe katabilirsiniz. Aydınlık, ferah ve dinlendirici olduğu kadar beklenmedik bir anda karşınıza çıkan neon renkler evinize hareket ve eğlence katabilir. Fonunuz tamamen bembeyaz-sa (duvarlar, kapılar, yerler, pervazlar) bu zemin aslında koyu ve neon renklerin patlaması için tamamen boş bir tuval yaratıyor. En sevdiğiniz aksesuarların, objelerin ya da mobilyaların ve favori renklerinizin ön plana çıkmasını istiyorsanız arka fonunuzun bembeyaz olması istediğiniz neşeli etkiyi yaratmayı kolaylaştıracaktır.


• Modern yaşam alanlarınızda sıcacık detaylarla mutlu, keyifli ve dinlendirici bir atmosfer yaratmak isterseniz: Beyaz renk ve ahşap mobilyalarla yaratılan doğal ve dingin alanlara, kırmızı ve sarı gibi sıcak renklerle keyifli detaylar kazandırabilirsiniz.
• Tipografi kullanarak evlerinizi dile getirebilirsiniz! İster neon ışıklarla size ilham veren bir sözü duvarınıza taşıyın, ister tablo yerine sevdiğiniz şarkı sözlerini çerçeveletip evinizde sergileyin.
• Pop stili de neşeli modern stillerin başında geliyor: Göz alıcı sanlar, parlak maviler, neon yeşiller… 70′lerin desenleri günümüz tasarımlarıyla buluşarak neon renklere bürünüyor. Kuvvetli ve keskin renkler kullanmaktan korkmayın ve unutmayın evinize biraz eğlence katmanın hiç bir zararı yok! 70′lerin sokak modasındaki desenlerini mobilyalarınızda görecekseniz. Sürrealist tasarımlar, parlak cilalar, yoğun grafik ve tipografi kullanımı, retro desenler, fluo-resan renkler, sıra dışı detaylar… Hepsi evinize biraz daha eğlence katmak için. Roche Bobois’nın renkli modüler sofaları, Andy VVarhol’un pop-art posterleri, Budun’un renkli avizeleri ve KaKarim Rashid’in Flap masasıyla neşeli pop stilini evinizde yaşayabilirsiniz,
• Evinizi dekore ederken hobilerinize ve sizi mutlu eden anılarınıza de yer açın, Oyuncak koleksiyonunuz, fotoğraf makineleriniz, tatil anılarınız, şık cam kavanozların içine koyarak sergileyebileceğiniz ailenizden kalan siyah-beyaz fotoğraflar modern evlerinize mutluluk katacaktır!
• Birçoğumuzun evini en fazla bir iki renk domine ediyor ve genelde renkleri karıştırmaya cesaret edemiyoruz. Aslında pek çok rengi bir arada kullanmanın bazı formülleri var ve istersek sevdiğimiz tüm renkleri evimize taşıyarak canlı mekanlar yaratabiliriz.