Salon duvarları boş kaldığında eve sanki tam yerleşilmemiş gibi bir boşluk hissi doğabilir. Bunu önlemek için en çok başvurduğumuz aksesuarların başında tablolar gelir. Kimi zaman aile fotoğraflarını kimi zaman da sevdiğimiz bir doğa manzarasını salonumuzu süslemek için çerçeveletiriz. Salon duvar dekorasyonu için hem beğendiğimiz hem de salonun tarzına uyan aksesuarlar kullanmak en idealidir.

renkli duvar dekorasyonu - Salon Duvar Dekorasyonu

Sade renklerin hakim olduğu salonlarda, renkli tablolar dekorasyona renk katmak için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Tabloda öne çıkan renkleri yastık, vazo, mumluk benzeri aksesuarlarla salona dağıtmak tablonun yalnız kalmamasını ve salonda dengeli bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlar.

salon aksesuarlari - Salon Duvar Dekorasyonu

Tabloların yanı sıra aynalar da salon duvar dekorasyonu için her zaman tavsiye edilen aksesuarların başında gelir. Ayna bulunduğu odayı daha geniş gösterir ve ışığı yansıtarak, mekana aydınlık katar. Duvara ayna asacaksanız aynanın nasıl bir görüntü yansıttığı dikkate alınabilir. Boş duvarı değil de pencereyi yansıtan bir ayna daha çarpıcı duracaktır. Ayna çerçevesi de önemli. Salonun tarzına göre modern ya da klasik bir çerçeve seçilebilir.

aksesuar uyumu - Salon Duvar Dekorasyonu

Siyah beyaz yastıklar, siyah beyaz çerçeveli fotoğrafları tamamlıyor. Gördüğünüz gibi tablolarla renk uyumu yaratmak için sadece resmin kendisi değil, çerçeveler ve paspartular da devreye girebiliyor.

duvar dekorasyonu4 - Salon Duvar Dekorasyonu

Salonunuzda pembe ve uçuk mavi aksesuarlar var diye, asacağınız tablonun da birebir aynı renkleri içermesi gerekmez. Aynı renklerin daha koyu veya daha açık tonları da aksesuarlarınıza uyumlu olabilir.

raf dekorasyonu - Salon Duvar Dekorasyonu

Resim, fotoğraf, ayna dedik. Şimdi bunlara bir de salon duvar dekorasyonunun en çok tercih edilen diğer bir öğesini ekleyelim: duvar rafları! Duvar rafları o kadar çok çeşitli model ve renklerde üretiliyor ki, neredeyse artık bir sanat eseri gibi duvar dekorasyonuna farklılık katıyorlar. Duvar raflarının büyük bir avantajı da, ihtiyaca özel bir modeli marangoz aracılığıyla kolayca yaptırabilecek olmanız.

salon duvar beyaz cerceveler - Salon Duvar Dekorasyonu

Salon duvar tabaklar - Salon Duvar Dekorasyonu

minimalist salon2 - Salon Duvar Dekorasyonu

salon duvari deokrasyon - Salon Duvar Dekorasyonu

salon duvari resimler - Salon Duvar Dekorasyonu

salon duvari susleme - Salon Duvar Dekorasyonu

duvar resmi - Salon Duvar Dekorasyonu

duvar tablo dekor - Salon Duvar Dekorasyonu