Aşağıdaki kuralları spor bölümüne yorum yazmış tüm üyeler kabul etmiş sayılmaktadır.

1) Yeni konu açmadan önce forumuda Arama butonunukullanarak daha önce konunun açılıp açılmadığına bakınız.


2) Takımların, kulüp başkanlarının veya futbolcuların isimleri alay malzemesi olarak kullanılamaz.

3) Üyelerin birbirleriile tartışırken kullandıkları argo kelimeler (ezmek, geçirmer vs gibi) tartışmada tansiyonun yükselmesine sebebiyet verdiğinden dolayı yasaktır. (bu kelimeleri resim yoluylada foruma aktarmak yasaktır.)


4) Üyeler birbirlerine küfür, hakaret ve küçük düşürücü sözler sarf edemeyeceği gibi herhangi bir futbolcu, kulüp başkanı ya da spor kulübü gibi 3. şahıslar için de bu tip sözler sarf edemez.

5) Kural Dısı iletilere aynı şekilde cevap vermek yerine mesajı moderatöre bildir butonu yada direk yöneticilere özel mesajla bildirebilirsiniz..

6) Bölüm kurallarına göre silinmesi gereken mesajları alıntı yapmayınız. Aksi takdirde mesajınız silinebilir.

7) Silinen veya kilitlenen bir konuyu ısrarla tekrar açmak ceza sebebidir.

8) Ceza alan üyelerin başka bir kullanıcı hesabı alarak foruma yazmaya devam etmeleri yasaktır. Bu durumu tespit edilen üyelerin sonradan aldıkları kullanıcı hesapları kilitlenecek, asıl hesaplarının cezası ise uzayacaktır. Bu tutumlarını ısrarla sürdüren üyelerin ise asıl kullanıcı hesapları bir daha açılmamak üzere kilitlenecektir.


9) Ceza alan üyeler yeni konu açarak sebep sormaları halinde hem açtıkları konu cevap verilmeksizin silinecek, hem de cezalı oldukları halde foruma yazdıkları gerekçesi ile cezaları uzayacaktır.


10) Konu başlıklarının açtığınız konunun içeriği ile ilgili olmasına özen gösteriniz. Bu kurala uymayan konular yöneticiler tarafından silinebilecektir.


11) Lütfen imzanızı gözden geçiriniz ve belirttiğimiz kurallara göre imazalarınızı düzenleyiniz, İmzası değiştirildikten sonra yine aynı imzayı hiç değiştirmeden geriye koyan üyeler 1 hafta uzaklaştırılacaklardı.


12) Yayıncı kuruluşun resmi internet sitesi dışındaki bütün tüm naklen maç yayınları yasaktır, tersi bir durum yanırsa üye gerekli uzaklaştırmayı tabi tutulur.

13) Gereksiz yere eksi rep kullanmak 1 haftalık ban sebebidir..

14) Takımların Resmi Siteleri ve Gazeteler Haricinde Diğer Sitelerin Reklamını Yapan Link, Resim, Video Gibi Paylaşımların Yapılması Yasaktır..

15)
Genel Forum Kuralları Bu Bölüm içinde Geçerlidir...


Uygulanan cezalar üyenin yapmış olduğu eyleme göre belirlenir, Sınırsız, 1 ay, 1 hafta ceza alabileceği gibi sorun çıkarttığı bölümü bir daha görememe cezasıda alabilir.
Genckolik.Net
Kuralların değiştirme hakkını elinde saklı tutar