Turk 182
ilk defa amerikalılar güzel bir film yaptı onuda tv de cok az yayınladık ben cocukken izlemiştim tekrar izlemek istiyorum.you tubeden Turk 182 yazınca izleniyor.abd de haksızlık yapılan bir itfayeci türkün intikamını alan Türk gencinin hikayesi

Turk 182!, 1985 yılı ABD yapımı, yönetmenliğini Bob Clark'ın yaptığı, başrolünde Oskarlı oyuncu Timothy Hutton'ın üstlendiği drama ve macera filmi. Turk 182! filminde graffiti sanatçısı TAKI 183'ün gerçek hayatından esinlenilmiştir.[1] Türkiye'de 1987 yılında Türk 182 adıyla gösterime girmiştir.[2]e7aa3143ba7d - TÜRK 182 BU FİLMİ İZLEYEN VARMI.

Konusu
Uyarı: Yazının devamı, eserin konusu hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir.

34 yaşındaki itfaiyeci Terry Lynch (Robert Urich), 20 yaşındaki kardeşi Jimmy (Timothy Hutton) ile New York'ta yaşamaktadır. Terry görev saati dışında bir olaya müdahale etmek zorunda kalır ve bir genç kızın hayatını kurtarır ancak kendisi ciddi şekilde yaralanır ve işinden olur. Kardeşi Jimmy'nin Belediye Başkanı Tyler ile görüşmek istemesi fiyasko ile sonuçlanır ve Jimmy bir kaç kez kovulur. Belediye Başkanının politik mesajları nedeniyle graffiticilerden rahatsız olması ve anti-vandalizm kampanyası Jimmy'e ilham verir. Kimliğini gizleyerek graffiti ile gündem yaratmaya başlayan Jimmy kısa sürede medyanın ilgisini çeker, polislerin bir türlü yakalayamadığı Jimmy ağabeyinin lakabı "Turk" ve numarası "182"yi birleştirerek New York'u "Turk 182" graffitileriyle donatmaya başlar. Belediye Başkanını graffitileriyle köşeye sıkıştıran Jimmy amacına ulaşacaktır.


Vikipedi, özgür ansiklopedi
Git ve: kullan, ara
Turk 182!
Turk 182!

Yönetmen Bob Clark
Senarist Denis Hamill
John Hamill
James Gregory Kingston
Müzik Paul Zaza
Oyuncular Timothy Hutton
Robert Urich
Kim Cattrall
Robert Culp
Darren McGavin
Steven Keats
Paul Sorvino
Peter Boyle
David Wohl
Görüntü yönetmeni Reginald H. Morris
Kurgu Stan Cole
Yapım yılı, ülkesi 1985, ABD
Süre 102 dakika
Dil İngilizce
Tür Dram, Komedi, Macera
Cins Sinema filmi
Gösterim tarihi Şubat 1985 (ABD)
Renk Renkli
Prodüksiyon şirketi 20th Century Fox
allmovie sayfası
IMDb profili