Avea'nın bağlantı sorunlarıyla şikayet, ücretiyle memnuniyet yaratan efsane tarifesi 'Her Yöne Sınırsız' yeniden talep kabul etmeye başlıyor.

Sizlere ‘GSM Hava Sahasında İt Dalaşı' başlığıyla sunduğumuz bu haberle aktarmaya çalıştığımız tarife-kampanya mücadelesinde Avea bir kez daha silahını çekti. Turkcell'in Avea'yı gerekli planları önceden yapmadığı, Avea'nın Turkcell'i portları zamanında açmadığı ithamlarıyla (hatta davasıyla) kaynayan GSM dalgasında Avea şebeke meşgalesi sorununu çözme noktasında sona yaklaştığı için 31 Mart 2009'a kadar yeniden abone ön talebi almaya devam edeceğini açıkladı.
Açıklamada yer alan Avea CEO'su Cüneyt Türktan'ın ‘Türkiye'nin en çok tercih edilen operatörü' unvanı ibaresi bakalım diğer operatörler tarafından nasıl karşılanacak? Zira GSM sektöründe ‘en' kelimesi içeren neredeyse her ibare sorun oluyor.
Avea'nın Halkla İlişkiler ajansının servis ettiği basın bülteni ve Avea CEO'su Cüneyt Türktan'ın açıklamaları ise şöyle:


Avea Basın Açıklaması
"Pazara sunulduğu günden itibaren büyük bir taleple karşılanmasına rağmen hakim durumda bulunan operatörün Avea'nın artan port taleplerini zamanında karşılamaması sebebiyle geçici süre durdurulan"HerYöne Sınırsız" tarifesi, 31 Mart 2009 tarihine kadar tüm Avea Satış Noktalarına yapılacak ön talep doğrultusunda ilgili cep telefonu kullanıcılarına tekrar açılıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Avea CEO'su Cüneyt Türktan, "Sektörde bir ilk olarak sunduğumuz ‘HerYöne Sınırsız' tarifemiz, müşterilerimizden büyük ilgi görmüş, tarifemizde bulunan abonelerimiz için büyük bir memnuniyet yaratmış, rakiplerimiz tarafından taklit edilmeye çalışılmıştır. Abonelerimiz yüksek fatura korkusundan kurtulmuş, sevdikleri ile doya doya konuşmaya başlamıştır. Geldiğimiz noktada bu büyük ilgi nedeniyle tarifemizi yeniden açmak için 31 Mart 2009 tarihine kadar tüm Avea Satış Noktalarımızdan ön talep toplamaya başlıyoruz. Rakiplerimizin takip ettiği operatör olarak cesaretle ve büyük bir kararlılıkla tüketicilerimizi her yöne sınırsız olarak konuşturmak birinci önceliğimiz. Amacımız, bu hizmete herhangi bir kısıtlama olmadan devam etmek ve bundan sonra da tüketici lehine tarife ve kampanyalarla fark yaratmak. 2009 yılında da hem şebekemizle hem de yenilikçi uygulamalarımızla 2008 yılında olduğu gibi‘Türkiye'nin en çok tercih edilen operatörü' unvanımızı koruyacağız" dedi."