İstanbul Akademi Şahin Eğitim Kurumları Kurucusu Cemal Şahin kayıt yaptıran ilk 50 öğrenciye notebook hediye edeceklerini söyledi...

İstanbul Akademi Şahin Eğitim Kurumları Kurucusu Cemal Şahin “İnşallah ilk kayıt yaptıran 50 öğrencimize notebook hediye edeceğiz. Dersanemiz, dersaneler içinde bambaşka bir nosyona oturacak, nitelik, kalifiye, eğitim standardı ve bu standartların getireceği avantajlar ile öğrencilerimize çok önemli katkılar sunacaktır” dedi.

Milli Eğitim Sistemindeki karmaşık ve sürekli değişken yapının dersanecilik sistemini beraberinde getirdiğini, verimsiz sistemin dersane sistemiyle takviye edildiğini belirten İstanbul Akademi Şahin Eğitim Kurumları Müdürü Necdet Karasu, “Sınav sistemi uzun yıllardır var. Üstelik bu sistem, farklı zamanlarda farklı şekillere sokuluyor. Sınav sistemi gerekli mi gereksiz mi tartışmaları yapılıyor, ama, yerine konulacak boyutla ilgili de endişeler ifade ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı sisteminin müfredatta yaptığı değişiklikler, sınav şekillerine getirdiği yöntemler dolayısıyla veli, öğrenci dersane sisteminden faydalanmak zorunda” dedi.

Son yıllarda KPSS ile öğretmen alımının eğitim sistemindeki çıtayı yükseltmek ve kaliteli bir eğitim sistemi oturtmak için çok yerinde bir karar olduğunu ifade eden Karasu, “Çıtayı daha yukarıya koymak ve Avrupa standartlarında bir eğitimi yakalayabilmek için çok kaliteli öğretmenleri sistemin içine dahil etmek zorundayız. Okuldan her mezun olan öğrencinin kaliteli öğretmen olduğunu iddia etmek yanlış. Bu noktada kalite ve niteliği getirebilmek için çok daha yapıcı düşünmeli, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin batılı standartlarda yetişebilmesi için öncelikle eğitimcilerimizin kalitesini gözden geçirerek işe başlamalıyız” diye konuştu.

1994 yılından beri dersanecilik sistemi içinde olduğunu, Tokat’ta dersanecilik yaptığını, son dört yıldır ise İstanbul’da farklı dersanelerde çalıştığını kaydeden Karasu, şöyle devam etti: “Özellikle 1999 yılından beri KPSS’nin içindeyim. Şahin Dersanesi uzun yıllardır yoluna devam ediyor. Kaliteli ve nitelikli öğrenci yetiştirme noktasında edindiğimiz tecrübelerimizi bu yönde kullanmak için yola çıktık. Dört yıl içinde değişik KPSS kurslarında çalışırken bir takım eksiklikler gördüm. Çalışma sistemlerinin eksikliklerini tesbit ettim. Neticede daha verimli daha düzenli bir sistemle kuruma ihtiyaç duyulduğunu fark ettim. Öğrencileri daha çok para getiren bir meta olarak değil, ülkemize, milletimize faydalı birer birey olarak yetiştirebilmenin şart olduğunu görüp bulunduğumuz dersanede böyle bir ülküyü yerleştirmeye karar verdim. Şu anda İstanbul Akademi Şahin Kurumları’nda bir dersaneci-öğrenci ilişkisinden çok farklı nitelikli ve kalifiye bir ilişkiyi ortaya koymaya çalışıyoruz. Daha bilimsel, daha sistemli ezberden ziyade öğreten bir sistemle güçlü bir kadro ve profesyonel bir idareyle bu kurumu açmış durumdayız”

Amaçlarının kariyer hedefleyen öğrencilere istedikleri hedefe ulaştırmak için yol ve yön göstermek, ufuk olmak olduğunu vurgulayan Karasu, “KPSS, DGS, ALES; SMMM alanlarında ders veriyoruz. Yanı sıra Açıköğretim Kurslarına hazırlık programlarımız ile Mesleki Eğitimi hedefleyenlere de bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, web tasarım, İngilizce kursları vermekteyiz” açıklamasını yaptı.

İstanbul Akademi Şahin Eğitim Kurumları Kurucusu Cemal Şahin ise dersanelerinin farklı boyutunu ortaya koymak adına ilk kayıt yaptıran 50 öğrencilerine hediye vermeyi planladıklarını, bunun için altyapı çalışmasını bitirdiklerini kaydederek, “İnşallah ilk kayıt yaptıran 50 öğrencimize notebook hediye edeceğiz. Zaten bu kampanyamız ile ilgili olarak “Eğitim sizden, desteği bizden” şeklinde güzel bir sloganımızla yola çıkmış durumdayız. Dersanemiz, nitelik, kalifiye, eğitim standardı ve bu standartların getireceği avantajlar ile öğrencilerimize çok önemli katkılar sunacaktır. Biz oluşturduğumuz felsefeyle dersanecilik sisteminde köklü değişikliklere imza atmak için çabalayacağız. Bu yönde yapacağımız çalışmalarda, hem eğitimin çıtasını yükseltmek, hem de öğrencilerimizin nitelikli birer birey halinde yetişmesine katkıda bulunmanın, bizim için, ülkemiz için en önemli görev ve sorumluluk olduğunu düşünüyorum” dedi.