Kolesterolün kontrolüne yardımcı olur. Özellikle beyinde belleğin biçimlenmesi için kullanılan sinir tepilerinin gönderilmesine yardımcı olur. Sonraki yıllarda bellek kaybı sorununun yenilmesine yardımcı olur. (Günlük 1-5 g. dozlar.) Karaciğere yardım ederek sistemden zehirleri ve ilaçları yok etmenize yardımcı olur. Sakinleştirici bir etki yaratır. Alzheimer hastalığının tedavisine yardımcı olur.

Yetersizliğinin Neden Olduğu Hastalıklar

Siroz ve karaciğerin yağlanması ile sonuçlanabilir, atargenckolik.netdamarları sertleştirir ve muhtemelen Alzheimer hastalığına neden olur.
Doğal Kaynaklar

Yumurta sarısı, beyin, yürek, yeşil yapraklı sebzeler, magenckolik.netya, karaciğer, buğday tohumu ve küçük miktarlarda lesitin.

Vitamin Destekleri

Kolin, phosphatidylcholine ya da phosphatidylinositol adları altında satılabilir. Soya fasulyesinden yapılan altı lesitin kapsülü, inositol ve kolinin her birinden 244 mg. içerir. Ortalama B kompleks vitamini yaklaşık 50 mg. kolin ve inositol içerir. Çoğunlukla kullanılan günlük doz 500-1.000 mg.dir.

Öneriler

Kolini her zaman için diğer B vitaminleri ile birlikte alıgenckolik.netnız. Eğer genellikle sinirliyseniz ya da göz seğirmeniz varsa kolin aliminizi artırmak yardımcı olabilir. Kolin vücuttaki fosforu artırdığından eğer lesitin kullagenckolik.netnıyorsanız fosfor ve kalsiyumu dengede tutmak için şelat- lanmış bir kalsiyum desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Daha iyi bir hafıza için diyetinizde daha fazla koline yer verin. Eğer çok alkol alan biriyseniz karaciğerin ekstra çalışgenckolik.netmayı yapabilmesi için kolin alınız.