Burun şekillendirmek için artık bıçak altına yatmanıza gerek kalmadı desek? Doğru botoks ve dolgu uygulamaları ile burnunuza yepyeni bir form kazandırabilir, kemerli görünümden, düşük burun ucundan ya da sizi rahatsız diğer sorunlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Medikal Estetik Doktoru Emre Çiçek, ameliyatsız burun şekillendirme uygulamasını Kızların Dünyası okuyucuları içi anlattı…


Uygulama 5 dakika içinde yapılır


Burun köküne botox enjeksiyonu ile burun ucunu kaldırmak mümkün olmaktadır. Botox tek başına kullanılabileceği gibi dolgu ile birlikte kullanılıp daha iyi sonuçlar almak mümkün olabilir. Botox’un etkisi ise 4-6 aydır. Bu süre sonunda burun tekrar orijinal haline döner. Uygulama 5 dakika içinde yapılır.


Botoksun en yeni kullanım alanı olan burun, bazı hastalar güldükleri zaman burun kenarlarında bunny line denen çizgiler oluştuğunu söyleniyor. Bu, yaşlı bir ifade veriyor. Botoksla onlar yok edilir. Burna uygulanan botoksun birinci amacı bu. İkinci olarak, burnunun ön kısmı düşük olan kişilerin burnunu yukarı kaldırmak güzel görüntü verir. Botoks, gülerken de güzel bir ifadeleri olsun diye, özellikle burun kanatları geniş kişilerde, burun altı deliklerindeki kaslara yapılır. Ayrıca burun ucuna da yapılır ; bu, burnun hafifçe kalkmasını sağlıyor. Hafif kemerli burnu olan kişilerdeyse, iki kaş arasındaki bölgeye dolgu maddesi yerleştirilip burun ucuna botoks uygulanarak doğru vakalarda ameliyatsız düzgün bir burna sahip olmaları sağlanabilir.


Alçı, Sargı Yapılmaz


Ameliyatsız burun estetiği, bu işlemle sonuçların kalıcılığının 4 aydan 2 yıla kadar uzayabilmekte alçı ya da sargı yapılmaz, Sadece buz uygulaması yapılır ve kişi evine gönderilir.. Her türlü sosyal aktiviteye katılabilir.


‘Botoksla burun sırtındaki tavşan çizgileri düzeltilebilir, açık duran burun kanatları daraltılabilir, burun ucunu çeken kas aktif ise burun ucu kaldırılabilir. Dolgu ile burun kökü ve burun sırtını doldurarak daha düzgün bir çatı elde etmek; burun dudak açısını doldurarak burun ucunu kaldırmak ya da burun ucunu doldurarak daha zarif bir uç elde etmek mümkün. Ayrıca cerrahi sonrası olabilecek küçük düzensizliklerin de dolgu ile kamuflajı yapılabilir.