Tron Legacy 2010

Gösterim Tarihi: 17 Aralık 2010

Oyuncular: Karl Urban John Hurt Jeff Bridges
Olivia Wilde Garrett Hedlund

Yönetmen: Joseph Kosinski

Senaryo: Edward Kitsis Richard Jefferies Adam Horowitz Steven Lisberger

Yapımcı: Sean Bailey Jeffrey Silver Julien Lemaitre Steve Gaub
Bonnie Franklin Steven Lisberger

Görüntü Yönetmeni: Claudio Miranda

Yapım: 2010 ~ ABD Kanada

Tür: Aksiyon Bilim Kurgu Gerilim Macera


Walt Disney Pictures Tron efsanesini yeniden vizyona taşıyor.

1982 tarihli Tron'un devamı çekilmeye başlandı. Üstelik inanılmaz bir bütçe ayrılmış durumda. Kim demiş kriz Hollywood'u vurdu diye! Tam tamına 300 Milyon Dolar'dan bahsediliyor. James Cameron'un Avatar'ına rakip olabileceği kimilerince söylense de özellikle teknik yönden yanına bile yaklaşabilmesi sözkonusu görünmüyor.

Tron ilk defa bilgisayar efektinin bir filmde yer bulması bakımından önem taşıyor. Kare kare bilgisayar efekti uygulanan film Akademi tarafından özel efekte aday bile gösterilmemişti ancak sinema tarihinde yerini aldı. Bilgisayar sihirbazlarının iş başı yaptığı bu film yine bilgisayar sihirbazlarını konu alıyordu. Dönemin bilim ve teknik yayınlarında yer alan bir teknolojiyi barındıran film teknik yönden üstün olmasına rağmen yine de zayıf bir hikayeye sahipti.

Yüksek teknoloji ürünü olan 3-D efektlerini kullanacak olan devam filmi Joseph Kosinski tarafından yönetilecek. İlk filmin yapımcı ve yönetmeni Steven Lisberger'de yeni projede yer alıyor. Filmde Kevin Flynn rolünü Jeff Bridges oğlu Sean Flynn'i ise Garrett Hedlund oynayacak. Kesinleşmiş diğer oyuncu kadrosu ise şöyle; Bruce Boxleitner Olivia Wilde Beau Garrett Karl Urban ve John Hurt.

Film 2010 Kasım veyahut Aralık ayında sinemalarda olacak.


hrtronlegacy2 - Tron Legacy 2010