Sezonun merakla beklenen komedi film Ay Lav Yu’da kültür çatışması oldukça sivri ve çok komik bir dille anlatılıyor. Değişik konusu ve komedisiyle seyirciye sıradışı ve bol kahkahalı iki saat vaat eden Mardinli İbrahim’le Colaradolu Jessica’nin aşkının etrafında gelişen olaylarla izleyicinin hayli ilgisini çekeceğe benzeyen filmi Sermiyan Midyat yazıp yönetti ve başrolünü oynadı. Filmde Sermiyan Midyat’a Hollywood’un ünlü oyuncuları Steve Guttenberg Mariel Hemingway Kathie Gill Josh Folan’in yanısıra Meray Ülgen Aysenil Şamlıoğlu Fadik Sevin Atasoy eşlik ediyor.

KONU:
Tinne aslen var olan ve fakat hiçbir yönüyle resmi olamayan bir köydür. Sağlık ocağı okulu hastanesi yolu dahi yoktur. Kimsenin nüfusta kaydı bile yoktur. Dolayısıyla haritada da gözükmemekte yayla olarak geçmektedir.

Kürtçe ve Farsça’da yok anlamına gelen Tinne kaderini adından almışçasına Türkiye’nin güneydoğusunda Mezopotamya’nın ortasında yapayalnız uzanmakta ve resmiyete kavuşmayı beklemektedir. Tek şahidi göz kamaştıran güneştir belki de.

Tinne’nin tek resmi ve kimlikli adamı İbrahim üniversiteyi bitirmiş askerliğini yapmış ve köyüne geri dönmektedir. Tüm köyün umududur İbrahim. Resmiyete kavuşmak için tek çaredir. İşte o İbrahim dönmüştür köyüne dönmesine ve fakat kalbinde bir aşkla çıkagelmiştir. Mardinli İbrahim’le Colaradolu Jessica’nın aşkıyla birlikte kaderi boyunca yalnızlığı yaşayan Tinne’yi şaşkınlıklarla dolu günler beklemektedir.

Dünya haritasının yarısına sahip Amerika ve haritada bile olmayan Tinne.
Nasıl söylenirse söylensin hangi dilde olursa olsun Aşk her yerde yazıldığı gibi okunur.