Harald Zwart’ın yönettiği ve Jaden Smith, Jackie Chan ile Taraji P. Henson’un oynadığı The Karate Kid, 27 Ağustos’da vizyona giriyor.

Columbia Pictures yapımı Karate Kid, 12 yaşındaki Dre Parker'ın (Jaden Smith) öyküsünü anlatıyor. Dre, Detroit'in en popüler çocuğu olabilecekten; annesinin (Taraji P. Henson) kariyeri ikisini de Çin'e götürür. Dre başlangıçta arkadaş edinme konusunda zorluk çeker ama sınıf arkadaşı Mei Ying'e yakınlık hisseder –ve bu his karşılıklıdır— gel gelelim kültür farkı böyle bir arkadaşlığı olanaksız kılmaktadır. Daha da kötüsü, sınıfın kabadayısı olan Cheng, Dre'ye düşman olur. Dre yalnızca biraz karate bilmektedir; kung fu diyarında, Cheng “karateci çocuğu” kolayca yere yapıştırır. Yabancı bir ülkede yalnız olduğunu hisseden Dre'nin, tamirci Bay Han (Jackie Chan) dışında konuşacağı kimsesi yoktur. Aslında bir kung fu ustası olan Bay Han ve Dre birlikte çalışmaya başlayarak bir dostluğa adım atar ve kung fu turnuvasında Cheng'le son bir karşılaşmaya doğru ilerlerler. Han, Dre'ye kung fu'nun yumruk ve savuşturmayla değil, olgunluk ve sükunetle ilgili olduğunu anlatırken, Dre de kabadayılarla yüzleşmenin, hayatının dövüşü olacağını öğrenir.

FİLM HAKKINDA
Daha önce dünya çapında başarı kazanan The Pursuit of Happyness/Umudunu Kaybetme'de babasıyla birlikte rol alan ve şimdi The Karate Kid'de başrolde olan Jaden Smith, “Dre Parker, Detroit'teki evini bırakıp Çin'de yaşamaya çalışan Amerikalı, iyi bir çocuk,” diyor. “Kesinlikle zor günler geçiriyor –uyum sağlayamadığını hissediyor. İstemeden bazı kabadayıların ters tarafına denk geliyor. Arkadaşı veya gidecek bir yeri yok; derken, binanın bakım işlerini yapan Bay Han'ın bir kung fu ustası olduğunu öğreniyor. Bay Han ona kung fu öğretiyor ve aralarında özel bir bağ doğuyor.”
34565jackiechanbombagib - Jackie Chan bomba gibi geliyor