Ağaç

5732 the tree200 - Vizyona girecek Filmler (21 Ocak 2011)

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 21 Ocak 2011
Yönetmen : Julie Bertucelli
Senaryo : Julie Bertucelli , Judy Pascoe
Yapım : 2010, Fransa / Avustralya , 100 dk.

Oyuncular

Charlotte Gainsbourg (Dawn O‘Neil) , Morgana Davies (Simone O‘Neil) , Marton Csokas (George Elrick) , Christian Byers (Tim O‘Neil) , Tom Russell (Lou O‘Neil)

Otar Gittiğinden Beri filmiyle tanınan Julie Bertuccelli'nin uzun zamandır merakla beklenen ikinci filmi, Cannes Film Festivali'nin kapanış gecesinde gösterildi. Filmin kahramanı sekiz yaşındaki Simone, yeni ölen babasının bahçelerindeki dev ağacın yaprakları yoluyla ona fısıldadığından emindir. Babası, kısa süre sonra onları korumak için geri dönecektir. Fazla zaman geçmeden, Simone'un annesi ve erkek kardeşleri de ağacın bu özelliğine inanır ve bu bu sayede kendilerini emniyette hissederler. Ancak anne, bir adamla görüşmeye başlayınca ailedeki hassas dengeler bozulacaktır. Duyguları incinen Simone, ağaçtaki tahta eve yerleşir; oradan inmemeye kararlıdır. Aile bu yeni durumu nasıl karşılayacaktır?

Ayı Yogi

5554 ayiyogi150 - Vizyona girecek Filmler (21 Ocak 2011)

Tür : Komedi / Animasyon / Çizgi Film / 3D / Aile
Gösterim Tarihi : 21 Ocak 2011
Yönetmen : Eric Brevig
Senaryo : Brad Copeland , Joshua Sternin
Yapım : 2010, ABD / Yeni Zelanda , 80 dk.

Seslendirenler : Anna Faris (Rachel) , Justin Timberlake (Boo-Boo Bear) , Dan Aykroyd (Ayı Yogi) , T.J. Miller (Ranger Jones) , Nathan Corddry

Jellystone Park’ı ziyaretçilerinin sayısı düşmektedir ve bu nedenle Belediye Başkanı Brown parkı kapatıp arazisini de satmayı planlamaktadır. Bu, ailelerin doğanın güzelliklerini keşfedebilecekleri çok güzel bir piknik alanından mahrum kalmaları anlamına gelmektedir. Bundan daha da kötüsü Jellystone Park’nda yaşayan Yogi ve yakın dostu Boo Boo ev olarak bildikleri bu parktan atılacaklardır. Yogi hayatının en büyük sorunuyla karşı karşıyadır; Parkı kapanmaktan kurtarmak için Boo Boo ile birlikte Korucu Smith ile güçlerini bileştirmeli ve “ortalama bir ayıdan daha zeki” olduğunu kanıtlamalıdır.

Büyük Sır

5194 getlow150 - Vizyona girecek Filmler (21 Ocak 2011)

Tür : Dram / Komedi
Gösterim Tarihi : 21 Ocak 2011
Yönetmen : Aaron Schneider
Senaryo : Chris Provenzano , C. Gaby Mitchell
Yapım : 2009, ABD , 100 dk.

Oyuncular

Bill Murray (Frank Quinn) , Robert Duvall (Felix Bush) , Gerald McRaney (Horton) , Lucas Black (Buddy) , Sissy Spacek (Mattie Darrow)

2004'te Kısa Film Oscar'ını kazanan görüntü yönetmeni Aaron Schneider'ın yönettiği bu hınzır dram, bir Amerikan halk masalının kahramanı olan Felix "Bush"un gerçek yaşam öyküsünden esinleniyor. Ormanda tek başına, herkesten uzakta yaşayan Felix Bush'tan bütün kasaba halkı yıllardan beri uzak durmuş, ondan korkmuştur. Felix'in gözü dönmüş bir katil, şeytanla anlaşma yapmış bir cani olduğunu söyler dururlar. Günlerden bir gün Felix, elinde tüfeği ve bir tomar parayla kasabaya iner ve kendi cenaze törenini düzenlemek istediğini söyler. Cenaze levazımatçısı Frank ve çırağı Buddy, kısa sürede Felix'in asıl amacını öğrenirler.

Çölde Kutup Ayısı

5334 col200 - Vizyona girecek Filmler (21 Ocak 2011)

Tür : Dram / Komedi
Gösterim Tarihi : 21 Ocak 2011
Yönetmen : Felix Van Groeningen
Senaryo : Christophe Dirickx , Felix Van Groeningen
Yapım : 2009, Belçika / Hollanda , 108 dk.

Oyuncular

Kenneth Vanbaeden (Kleine Gunther Strobbe) , Valentijn Dhaenens (Gunther Strobbe) , Koen De Graeve (Marcel Strobbe) , Wouter Hendrickx (Lowie Strobbe) , Johan Heldenbergh (Pieter Strobbe)

Oscar'a Belçika'dan aday olan Çölde Kutup Ayısı , küçük bir kasabada fakir ve cahil babası ve üç amcasıyla yaşayan on üç yaşındaki Gunther'in ıstıraplı ergenliğe geçiş hikâyesini anlatıyor. Gunther baba evinde her gün fazlaca alkol, kadın, uygunsuz durum ve aylaklıkla karşı karşıya kalır. Görünüşe göre o da gelecekte aynı kaderi paylaşacaktır. Acaba bu talihsizlikten kurtulmayı başarabilecek midir?

Kutsal Damacana: Dracoola

5921 kutsal 150 - Vizyona girecek Filmler (21 Ocak 2011)

Tür : Komedi
Gösterim Tarihi : 21 Ocak 2011
Yönetmen : Korhan Bozkurt
Yapım : 2011, Türkiye

Oyuncular

Ersin Korkut , Şahin Irmak , Özge Ulusoy

Henüz minik bir bebekken kendisini cami avlusunda bulan yavru Sebo (Sebahattin), güvercinlerin ve kumruların yemleriyle beslenip kendi kendini yetiştirmiştir.

Aklı başına geldiğinde zengin bir işadamının konağında iş bulan ve kızı Demet’e plâtonik bir aşkla bağlanan Sebo’nun mutluluğu bir anda bozulur. Bir geceyarısı ansızın müştemilâtın kapısı çalınır, gelen efsanevi kan emici Kont Dracula’dır.

Günah Keçisi

5877 gunah kecisi afis2 - Vizyona girecek Filmler (21 Ocak 2011)

Tür : Komedi
Gösterim Tarihi : 21 Ocak 2011
Yönetmen : Cenk Özakıncı
Senaryo : A.Alper Erze
Yapım : 2010,

Oyuncular

Şahin K , Nuri Alço , Coşkun Göğen , Sevtap Parman , Ferdi Kurtuldu , Turgay Tanülkü , Yıldırım Memişoğlu , Derya Aydoğan

Almanya’daki şöhretli ve zengin fakat mutsuz hayatını arkasında bırakıp sade ve normal bir hayata kavuşma arzusundaki Şahin K., Bodruma kaçar ve kahramanımızın yeni maceraları bu güzel sahil kasabasında başlar. Bodrum halkına kendini sevdiren ve ticarete atılan Şahin K. kötü şöhreti yüzünden kaybettiği oğlu Caner’e de kavuşma arzusu için çabalarken aynı zamanda kasabanın sıkıntılarını da çözecek olan bir “Halk Kahramanı” haline gelir.

Tanınmadan huzurlu bir hayat sürmek isteyen Şahin K.’nın yaşadıkları kendisini tanıyan yabancı turistler yüzünden tekrar hareketlenmeye başlar. Şahin K. her ne kadar düzenli hayata geçme yeminleri etse de peşini bırakmayan şöhreti onu yeni maceralara sürükleyecektir…