X-Men: First Class

X Men First Class poster2 - X-Men: First Class

Tür : Aksiyon / Bilim Kurgu / Dram
Yönetmen : Matthew Vaughn
Senaryo : Bryan Singer , Josh Schwartz
Görüntü Yönetmeni : John Mathieson
Müzik : Henry Jackman
Yapım : 2011, ABD


Oyuncular

James McAvoy (Profesör X) , Michael Fassbender (Magneto / Erik Lehnsherr) , Jennifer Lawrence (Mystique / Raven Darkholme) , January Jones (Emma Frost) , Rose Byrne (Dr. Moira MacTaggert) , Nicholas Hoult (Beast / Hank McCoy) , Kevin Bacon (Sebastian Shaw) , Zoë Kravitz (Angel Salvadore) , Jason Flemyng (Azazel)

Michael Fassbender'in canlandırdığı Magneto ve James McAvoy'un canlandırdığı Professor X'in bir grup genç mutanta liderlik yaptığı yeni X-Men, efsanenin başlangıcını anlatıyor ve tarihin akışını değiştiren küresel olayların arkasındaki sır perdesini aralıyor.

Mutantlar kendilerini dünyaya deşifre etmeden ve Charles Xavier ve Erik Lensherr, Profesör X ve Magneto isimlerini almadan önce, ikili, güçlerini yeni keşfetmeye başlayan iki genç adamdı. Birbirlerinin düşmanı haline gelmeden önce diğer Mutantlarla beraber çalışarak dünyayı tehdit eden en büyük tehlikeyi durdurmaya çalışan bu iki yakın arkadaş arasında zamanla patlak veren anlaşmazlıkla birlikte Magneto Kardeşliği ve Profesör X'in X-Men'i arasında süregelen ezeli savaşın temelleri atılır...

---

Sabırsızlıkla bekliyorum. İnşallah bizimkinden fırsat bulur sinemaya gidebiliriz.