images?qtbnANd9GcSeXA5eBMnK6JRsWqhjWNpQq2EM1swFHSOwtIpCkUcKIvoPAXKcBg&ampt1 - Gönül Avcısı - HeartbreakerL'arnacoeur

IMDB Puanı : 6.8 (Geçici)
Tür:Romantik, Komedi
Yapım Yılı : 2010
Ülke : Fransa
Gösterim Tarihi : 27 Mayıs 2011
Yönetmen :
Pascal Chaumeil
Senarist :
Laurent Zeitoun , Jeremy Doner , Yoann Gromb
Oyuncular :
Vanessa Paradis , Victoria Silvstedt , Romain Duris , Jacques Frantz , François Damiens , Andrew Lincoln , Olivier Schneider , Julie Ferrier , Jean-Marie Paris , Geoffrey Bateman , Elodie Frenck , Adina Cartianu , Amandine Dewasmes , Gianfranco Poddighe , Audrey Lamy , Héléna Noguerra , Natasha Cashman , Caroline Derrien , Armand Eloi , Jean-Yves Lafesse , Tarek Boudali , Philippe Lachaux , Hiromi Asai , Sophie Jézéquel , Dominique Giafferi , Agustin Barrutia , Camille Figuereo , Nina Melo , Patrick Massiah , Alexis Attia , Didier Isnard , Mustapha Adidou , Eve Chems de Brouwer , Belliccini Léticia , Karima Gouit , Caroline Duris , Sophie Lebreton , Hervé Algarra , David Bancel , Jean Vincentelli , Cathy Darietto , Clémentine Niewdanski , Marie-Iris Cadier , David Vatinet , Mohamed El Hana , Yahia Jaafari , Med Enachache
Yapımcı :
Laurent Zeitoun , Nicolas Duval-Adassovsky , Yann Zenou
Görüntü Yönetmeni :
Thierry Arbogast
Müzik :
Klaus Badelt
Süre : 105 dk.
Dağıtıcı : Quad Productions, Script Associés, Focus Features

Filmin Konusu:
Alex' (Duris), son derece etkileyici, komik, oldum olası havalı ve daha da önemlisi, kadınların hayır diyemediği bir tip ve onun çok profesyonel bir işi var: İlişkileri bozmak. Ünüyle doğru orantılı bir ücret karşılığında, bir kaç hafta içinde, her koca, sevgili ya da nişanlıyı, "eski" sıfatına kavuşturmak konusunda ondan daha başarılı kimse olamaz!

Gizlenerek, telefon dinleyerek, sahte kimliklerle, insanın içini eriten o gülümsemesiyle ve akla gelebilecek daha binbir çeşit numarayla, söz verdiği işi kesinlikle yerine getiriyor! Juliette (Paradis) ise gencecik, çok güzel, özgür ruhlu ve bağımsız bir zengin kız. En büyük tutkuları alışveriş yapmak ve güzel şaraplar tatmak. Bir de, "Dirty Dancing" filmini kare kare ezbere biliyor. On gün sonra, hayatının aşkıyla (Andrew Lincoln) evlenecek ama babası bu işe pek sıcak bakmıyor. Alex, görünürde kusursuz denebilecek bu çifti ayırmak üzere işe alındığında, kendisini zamana karşı kazanması gereken hareketli bir yarışın içinde bulur. Bu yarışta, Paris'in güneşli sokaklarından, Fas'ın moda dünyasına sürüklenecektir.

Alex, neredeyse imkânsız olan bu çok eğlenceli baştan çıkarma operasyonunda, kendi peşine düşen acımasız alacaklıların, öfkeli eski kocaların ve hatta Juliette'in elinden zor kurtulacaktır. Ama en kötüsü, belki de, aşk söz konusu olunca, mükemmel bir plan yapılamayacağını, kendi zararına da olsa, anlayacaktır.