Bir insanın, rüyasında görebileceği en korkunç şey nedir? Okuyun hep birlikte karar verelim.


Odam da tekim annemler içeride çay içiyorlar ranzada uzanmış yeni aldığım ‘’Asi ‘’yi okuyorum.yatağım odanın kapısının tam karşısında üstte bir yatak daha olduğu için karşımda ki duvarın belli bir kısmından sonrasını göremiyorum o sırada tam karşımdan annem geçiyor ama başı tam üstte ki yatağın hizasına geldiği için omzundan yukarısını göremiyorum.hemen yan taraftaki oturma odasına geçiyor.yatağımdan doğruluyorum oturma odasına geçiyorum ama ne annem var ne babam televizyon açık boş boş çalışıyor.babamın meyve tabağında ki elmanın kabuğunun yarısı soyulmuş bıçak tam ortasına batırılmış iyi de bu nasıl olur biraz önce annem içeri geçmedim ki?Lanet olsun bana ne oluyor ailem nerede. Odanın tam ortasında dikilmiş düşünüp dururken birden ensemde soğuk bir nefes hissettim.o sırada kendimden geçmişim yere yığılıyorum.


Gözümü hastane de açıyorum.uzanmışım lambaların parlaklığı ve hastanenin kendine has o kokusu beni rahatsız ediyor yattığım sedyeyi biri itiyor ama o kadar halsizim ki gözümü açmaktan başka bir şey yapamıyorum.o kadar halsizim ki,o kadar yorgunum ki …


Gözümü tekrar açıyorum odamdayım, yatağımda haaa demek ki rüya görüyormuşum.kalkıp odamın lambasını yakıyorum odam biraz dar küçük ranza kapının hemen önünde öyle ki kapı açıldığında yatağa temas ediyor.Odamın sol üst tarafında kitaplığım ve masam var odamdan dışarı çıkıyorum,banyoya gidiyorum aynada kendime bakıyorum amam Allah’ım o da ne arkamda biri var. Hemen dönüp bakıyorum, ohhhh neyse ki kimse yok sadece göz yanılmasıymış elimi yüzümü yıkıyorum, odama geçiyorum kardeşim benim yatağıma geçmiş uyuyor ama kardeşimde bir farklılık var,sanki boy atmış gibi ama kardeşim yaşına göre zayıftır Allah Allah bunda bir şey var bir gariplik neyse kardeşime biraz daha yaklaşıyorum.
Ya Rabb’i bu da ne bu kardeşim değil bu bu benim şu anda kendime bakıyorum ama nasıl, nasıl olur. Öylesine korkuyorum ki korku neredeyse elle tutulacak hale geliyor uzaklaşamıyorum orada felç olmuş gibiyim, kendimin baş ucuna eğilmişim diğer ben yatakta bana doğru dönüyor artık nefes nefeseyim kımıldayamıyorum,’’Allah ‘ım yardım et’’yavaşça bana doğru dönüyorum artık ben kendimle baş, başayım O şey gözünü açıyor korku öylesine büyük ki neredeyse kokusunu alıyorum,artık olacaklara teslim oldum.

Kendimle göz göze geliyorum ifadesiz gözlerim beni bile korkutmayı başarmışsa yaşadığıma lanet ediyorum. Allah’a yalvarıyorum. Kendimin boğazına yapışıyorum.zaten korkudan kesilen nefesim iyice boğazıma diziliyor.Yatağımdan öylesine hızlı kalkıyorum ki kafamı üstteki yatağın altına vuruyorum .nefes nefeseyim boğazım ağrıyor tamda, tamda rüyada kendimi boğduğum yer ağrıyor hızlıca kalkıp lambayı yakıyorum odamda ki boy aynama bakıyorum tamda sıkılan yer morarmıştı.
Size en başta söylemiştim ya bir insanın rüyasında göreceği en korkunç şey nedir diye işte en korkunç rüya bence inansın kendisidir.Size söz veriyorum bir dahaki hikayemde aynalardan korkacaksınız.