02 - Dünyada Fotoğraflarla Geçen Hafta
Filistinli militanlar, Gazze Şeridi’nden, İsrail’deki Sderot kasabasına roket fırlattı. Militanların saldırısında İsrailli bir kadın öldü. Saldırıları Hamas dışında İslami Cihad’ın askeri kanadı olan El Kuds Tugayları da üstlendi.

03 - Dünyada Fotoğraflarla Geçen Hafta
Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği ülkeleri içinde hizmet sektörüne yönelik korumacı önlemlerin azaltılmasını öngören direktifi kabul etti. Hizmet sektörü, AB ekonomik potansiyelinin yüzde 70'ni oluşturuyor.

04 - Dünyada Fotoğraflarla Geçen Hafta
Afganistan’da halk kışa girerken açlık tehlikesiyle karşı karşıya. Yoksul aileler, çöplerden yakılabilecek şeyler toplayarak, ısınma sorununa çare arıyorlar.

05 - Dünyada Fotoğraflarla Geçen Hafta
Vietnam’ın başkenti Hanoi, Asya Pasifik Ekonomik Forumu’na ev sahipliği yaptı. Zirveye ABD Başkanı George Bush da katıldı.

07 - Dünyada Fotoğraflarla Geçen Hafta
Hindistan’da 14 Kasım’da kutlanan Çocuk Bayramı’nda birçok okul, öğrencilerini eğlence parklarına götürüyor. Uçan salıncağa binen bu ufaklık da, sevinç çığlıkları atıyor.

08 - Dünyada Fotoğraflarla Geçen Hafta
Irak Savaşı’ndan sonra büyük bir izleyici kitlesine sahip olan ve Arap dünyasının da yüzde 80’inin takip ettiği El Cezire televizyonu, İngilizce yayına başladı.

09 - Dünyada Fotoğraflarla Geçen Hafta
Tek çocuk” politikası uygulayan Çin, şimdi de kuduzla mücadele için “tek köpek” politikasını uygulamaya geçiriyor. Evlerinde birden fazla köpek besleyen hayvanseverler ise karar tepkili. Çin’de kuduzla mücadele için Temmuz ve Ağustos aylarında on binlerce köpeğin itlaf edilmesi büyük tepki çekmişti.

10 - Dünyada Fotoğraflarla Geçen Hafta

Dünyaca ünlü iç çamaşırı firması Victoria’s Secret’ın her yıl heyecanla beklenen defilesi, Los Angeles’ta çekildi. Dünyanın dört bir yanındaki televizyon şirketleri, defileyi yayınlamak için birbirleriyle yarışıyor.