Cem Yılmaz (d. 23 Nisan 1973) stand-up komedyen, oyuncu, karikatürist, senarist ve yönetmen.
Ailesi Sivas kökenlidir ama kendisi İstanbul'un Kocamustafapaşa ilçesinde doğmuştur.
Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünde okurken, bir mizah dergisi olan Leman'da karikatür çizmeye başladı. İlk gösterisini Ağustos 1995'te "Leman Kültür Merkezinde" yaptı. Fazla ilgi görünce gösterilerine Beşiktaş Kültür Merkezi'nde devam etti. Bu gösteriler sırasında binlerce kişinin ilgisini çekmeyi başardı.
Sinema kariyeri 1998'te vizyona giren "Herşey Çok Güzel Olacak" Altan ile başlayıp, Vizontele Fikri, Organize İşler Müslüm Duralmaz ve Ramon filmlerindeki rollerle devam etti. Yüksek bütçeli komedi bilim kurgu filmi G.O.R.A. 2005te vizyona girdi. Filmin senaryosunu yazan Cem Yılmaz, filmde 5 ayrı karakteri canlandırmıştır.
Çeşitli reklam filmlerinde de oynamıştır.İlk olarak Panasonic marka cep telefonlarının reklam filmlerinde oynamıştır.Daha sonra askere gitmeden önce, içinde askere gitmeyi de konu eden Mavi Jeans reklamlarında oynadı.Bundan sonra sırasıyla, Telsim reklamlarında, Doritos, Opet ve Türk Telekom reklamlarında oynadı.
2006'da çevrilen "Hokkabaz" filminde aktör, senarist ve yönetmen olarak görev yapmıştır.
Cem Yılmaz, toplumu psikolojik ve sosyolojik yönden üstün mizah anlayışı ve yaratıcılığıyla tetkik edip; toplumun hemen herkesimine müthiş hitabet yeteneğiyle seslenerek güldüren daha sonra da düşündüren bir modern zaman meddahıdır. Başka bir tabirle insan karikatür ve karikatür insandır. Dinlerken ya da izlerken tüm bunları unutmak gerektiğini hatırlatır diğer yandan da unuttuklarımızı hatırlatır.