İyi bir bass gitarist metranom gibi olmalıdır,ritim kaçmamalıdır,saat gibi tik tak yani seri olmalıdır.Bateri ile uyum sağlamalı ve notalara zamanında basmalıdır.Aksi taktirde sorun çıkar ve şarkı gidişatı bozulur.Çünkü bass gitar bir alt yapı aletidir hatasız ve hızlı çalmalısınız.

İnsanların gözdesi elektro olduğu için " Elektro da hata yapamazsın ama bass da kafana göre takıl " tarzı saçma şeyler yüzünden bass'dan sogumayın. Bass gitarist grubun en önemli parçasıdır. Hem baterist hem de elekroyu dinlemek zorundadır çünkü arasında köGoogle Page Rankingü görevi görür. KöGoogle Page Rankingüyü yanlış kurarsanız müzik çirkin olur .

Ben daha amatör de olsa bass gitar çalıyorum ve demek istediğim bass tam bir sabır işidir. Yanlış bir nota yaptığınızda baştan başlıyacak kadar sabırlı olmalısınız

Bunun yanında sağlık sorunlarını unutmamak gerekir. Bazen öyle bi zaman gelicek ki "çalmıyorum kardeşim" dersiniz. Elleriniz su toplar,nasır tutar ama ne olursa olsun gitarınızı sevin. Ellerinizi utanarak değil gururla bakın çünkü onlar sizin sihirinizin bi ürünüdür.

Son olarak pena kullanmıyanlar için 2 ellini de hızlandırmasını öneririm. Metallica'nın basist'i robert trujillo gbi 2 eliniz de hızlı olmalıdır


İstediğinz kadar teknik öğrenin. Gitarınızı Sevmedığınız Sürece İstediğinz Verimi Alamassınız

Blood

Bazı yerlerı alıntıdır ...