Hakikaten de, bazı insanlar böyle bir yeteneğe sahiptir. Günün modasını yakalamak ve hatta bazen kendileri bir trend başlatmak yeteneğine…

Aslında herkes trendsetter olabilir. Trendsetter olmak için öncelikle biraz gusto, biraz öngörü, biraz da karizma sahibi olmak gereklidir. Bir de kendine güvenmek çok önemlidir. Kendinize güvenirseniz, başkaları da bundan etkilenecektir.

Kendi Tarzınızı Yaratmaktan Korkmayın!
Günümüz moda anlayışı bireysel zevklere vurgu yapıyor. Bu da insanlara kendilerine yakışanı giymek konusunda müthiş bir özgürlük sağlıyor. Tabii ki, kendinize yakıştırıyorsunuz diye, her şeyi giymenizi önermiyoruz. Gündemde olan stilleri de izlemeniz gerekiyor. Ama biz erkekler bu konuda daha rahatız, erkek modası, kadınlarınki gibi keskin dönüşler yaşamıyor. Bu nedenle vitrinlere göz atarak nelerin revaçta olduğunu görebilir, bunlar içinden bir değerlendirme yaparak kendimize yakışanları bulabiliriz. Araştırmacı Kişilik Olun Nişantaşı’ndaki ya da Bağdat Caddesi’ndeki mağazaları şöyle bir dolaştıktan sonra bir gecede trendsetter olacağınızı sanmayın. Trendsetter olmak sadece giyim kuşamla olmaz. Saç, duruş… Bunların hepsi bir bütüntür. Bunun için ne gerekiyorsa yapın, bir köşede oturmayın. Yeni spor türlerini inceleyin, egzersiz programlarına katılın ve dünyanın az bilinen yerlerine seyahat edin. Bazen izlediğiniz filmler ve müzik klipleri bile size günün trendiyle ilgili sinyaller verebilir. Tek yapmanız gereken bunları kendi tarzınıza yansıtmak. Gözünüz açık olsun.

Bu konuda bir ipucu da dönemin celebrity’leri olabilir. Gündemdeki ünlüler arasında kendinize benzettiğiniz birini yakalayıp onun tarzını inceleyebilirsiniz. Taklitçiliğe kaçmadan, hafif bir esinlenme ile yola çıkarak kendinize popüler bir tarz yakalayabilirsiniz.

İşin Tadını Çıkarın!
İnsanın kendi kendini baştan yaratması bir zevktir. İnsanların takip ettiği trendi belirledikten sonra bunu kendinize uyarlama yeteneğini kazanmanız bir günde olup bitmez. Bu sürecin de tadını çıkarın. Çevrenizde zevkine güvendiğiniz insanların sizin son gelişiminizle ilgili fikirlerini alın. Ama bu arada alınganlığı rafa kaldırmalısınız. Çevrenizden gelen her söze kulak asmayın. Bugün sizi eleştirenler, sonrasında sizi taklit etmeye yönelebilirler. {Ve İnanın Bu Çok Zevkli Bişeydir Oturup Onları İzlemek İnsana Ayrı Bir Haz Verir }