1998 yılında gelişmiş ülkeler Kontur Makyajın ( Pigment ) bir anda yaygın olduğu bir dönemde, Türkiye'de bir çok firma Dövme makinaları ve boyaları ile kontur adı altında pazara girmiştir. O dönem yaptığım araştırmalar neticesinde, Maha D'Line'ın konseptine uyacak bir yöntem için kollarımı sıvadım. ABD, AB, KANADA, AVUSTURALYA, İNGİLTERE gibi ülkelerde araştırmaya başladım. Bu araştırmalar 2 yıl sürdü. Bir çok Uluslararası fuarları gezdim ta ki 2001 yılında Almanya'da Münih'te Long Time Liner ile tanışana kadar. 2 gün full time fuar standın da uyguladıkları Kontur Makyaj Tekniklerinin ve boyalarının Maha D’Line konseptine uygun olduğunu karar verdim. LTL ( Long Time Liner )

Çünkü ;

1 ) LTL Teknik olarak birinci epidermise nüfuz ederek hücrelere ve dokulara zarar vermeden yani derin vuruşlar gerekmeden (dövme gibi) yumuşak vuruşla ve organik boyalarla doğal ve makyajlı bir yüze sahip olabileceğimizi anladım. Durakladım ve dedim ki TAMAMMMMM benim istediğim sistem ve tekniği artık buldum. Her ne kadar gördüklerimin içerisinde fiyat konusunda daha yüksek olsa da verdikleri eğitim uzun ve zor olsa da Maha D’line müşterisi buna layıktır.2) 2001 de LTL den eğitim almaya karar verdim, her ne kadar zor olsa da hem teori hem pratik eğitimimi LTL’de tamamladım..Türkiye de uygulamaya başladım. 2005 de yine LTL de yüksek lisansımı ikinci eğitim programlarını başarıyla tamamladım.3) Bugün diyorum ki iyi ki LTL yi seçtim çünkü bütün müşterilerim bu teknikten memnum. En önemlisi de müşterilerimin Kaş-Dudak-ve Göz kontürünün daha doğal ve kalıcı olduğunun farkında olmaları.

Her kalıcı Makyaj Kontur olamaz.. Konturun manası disimetrik Hatların Simetrik hale getirilmesidir. Bütün insanların yüzlerinin Sağ ve Sol tarafları aynı değildir. En önemli konu LTL da özel çizgi kalemleriyle önce Kaş ve Dudağın çizilerek gerçek final görüntüyü göstermek ve hangi çizgi kişiye daha uygun olabilecek diye son kararı vermektir. Sonra Konturla makyaja start verilebilir. Herkese kontur uygulaması mümkün değildir, bazı hastalıklar buna izin vermez.Kontur Makyaj, Kalp pili olanlar-kemeoterapi tedavi görenler-yüksek tansiyon – Kalp hastalıkları-şeker diyabet hastaları-hepatıt B-AIDS hastaları Hamile hanımlar-alerji cilde sahip olan hanımlara uygulanmamaktadır.Dövme Makyajında daima renkler sentetik oldukları için birkaç ay sonra kaşlar Kırmızı-yeşil-ve Maviye dönüşebilir.LTL sisteminde ise bu tip yan etkilere maaruz kalma olasılığı yoktur.Ve 3 yıl garanti verilir.LTL üretici firma olarak dünya sağlık örgütünden aldığı Sertifikayla bütün ürünlerinin Organik ve hiçbir hayvansal, kimyasal katkı bulunmadığına dair garantilenmiştir. Her yıl bizim kullandığımız aletler Alman firması tarafından gelen yetkililerce incelenmektedir.Hijyen, bakım ve kullanılan bütün aksesuarlar bir kere kullanılıp disposable yani atılmaktadır.

Almanya’da bazı hanımlar LTL’ın fiyatlarını yüksek bulup dövme tercih etmişlerdir. Ancak birkaç ay sonra pişmanlık duyup tekrar temizlemek üzere LTL ye müracaat etmişlerdir. Bu da onlara daha yüksek bir maliyete maaruz bırakmıştır...
Sevgili Hanımlar Dikkat!!Bu bir normal makyaj sistemi değildir.. 3 yıl boyunca yatıp kalkıyorsunuz ve yüzünüz makyajlı olarak aynaya merhaba diyorsunuz. Önce araştırmayı ihmal etmeyin..Her kadın güzel görünmek ister. Ama her şeyden önce sağlıklı bir güzellik bizim birinci hedefimiz ve sizin de öyle olsun.Neden LTL yi Tercih edeyim dersiniz?Çünkü doğal bir yöntem.. Acı vermeyen, bazen ağlarken normal göz kalemi akabiliyor ama LTL göz konturu 3 yıl kalıcıdır. Dudaklardaki ruj yemek yerken, öpüşürken, su içerken hemen silinir ve bazen hoş olmayan görüntüler ortaya çıkar. LTL dudak konturu 3 yıl hiç iz bırakmaz her zaman dudaklarınızda bakımlı ve simetrik bir görüntüyü sağlar. Aynayala ve sevdiklerinize güvenle karşılaşabilirsiniz