2008ilkbaharelbisemodelmh7 - 2008 ilkbahar-yaz güzellik trendleri...

Havaların ne kadar soğuk(!) olduğu ve nasıl da sıcak günlere hasret kaldığımız malum. Yazın hepimizi kavuracak olan bunaltıcı sıcakları da düşününce bu günlerin kıymetini bilmek gerekir belki de.O yüzden ilkbaharın ılık meltem rüzgarını hissetmenin ne kadar tatlı ve hoş bir duygu olduğu unutulmamalı. Bunca serinliğe, kapalı havaya rağmen bizim istediğimiz, içinize birazcık güneşin tatlı sıcaklığını kondurabilmek. Bu yüzden bu yılın ilkbahar-yaz trendlerine bir göz atmak istiyoruz sizinle birlikte.

Güzelliğine düşkün olmayan kadın var mıdır? Hangi kadın vardır ki aynanın karşısına geçip kendini şöyle bir süzmekten, yeni yeni makyaj malzemeleri alıp heyecanla kendini süslemekten alıkoysun? Minimal makyajdan hoşlananlar bile ufak tefek ayrıntıları gözden kaçırmayıp çarpıcı ve albenili görünmeyi sever. Modayı, trendleri takip etmeyebilirsiniz; ama şu küçük bilgileri aklınızın bir köşesinde bulundurursanız hiç de fena etmezsiniz.

2008 ilkbahar-yaz güzellik trendlerine şöyle buyrun lütfen:

Kıpkırmızı Dudaklar:

kirmizidudaklar2wo0 - 2008 ilkbahar-yaz güzellik trendleri...2008yazmodaguzelikmakyaus0 - 2008 ilkbahar-yaz güzellik trendleri...


Kırmızının hiçbir dönem modası geçmez desek çok mu abartmış oluruz? Ünlüler, mankenler, modacılar da bizi yanıltmıyor ya! Çevremize şöyle bir baktığımızda kıyafetlerden aksesuarlara kadar her yerde rastlıyoruz bu renge. Dudakların ona bürünmesi, dikkatleri birden onu sürene çekmesi hiç şaşırtıcı değil bu yüzden. Victor&Rolf, John Galliano’nun Dior’u, Bottega Veneta, Chanel, Luella, Miu Miu, Derek Lam 2008 yaz kadınına bu rengi yakıştırıyor olacaklar ki çoğunun modelinin dudakları ateş kırmızısı.


Bronz Ten:

2008yazmodaguzelikmakyatm9 - 2008 ilkbahar-yaz güzellik trendleri...

Modacılar bu yaz tenimize sıcak öpücükler konduruyorlar. Modellerine çoktan kondurmuşlar bile. Baksanıze Gucci, Calvin Klein, Armani, Stella McCartney’in 2008 yaz kadınlarına! Sanki kumsalda sıcak güneşin altında güneşlenmişler de canları sıkılmış, podyumlarda bir tur atayım demişler gibi. Şuna bir kez daha tanık oluyoruz ki; bronz ten sıcak, seksi ve kadınsı bir hava katıyor bize. Lütfen doğal olanından ama, solaryum yanığı değil!


Yaratıcı Saç Modelleri:

2008yazmodaguzelikmakyakx5 - 2008 ilkbahar-yaz güzellik trendleri...2008yazmodaguzelikmakyagy6 - 2008 ilkbahar-yaz güzellik trendleri...


Artık saçların da bir değişiklik yaşamasının zamanı çoktan gelmişti. Sıradan at kuyruklarını, dağınık topuzları, ortadan ayrık saçları bir kenara atın, Rodarte, Luella, Anna Sui, Moschino, DSquared2 ve Giles’ın uçuk saç modellerine bir bakın deriz. Uygulanabilirliği ne kadar mümkündür bilemeyiz; ama şu var ki hepimize değişik saç modelleri konusunda kaynak olacağı kesin.Dramatik Gözler:

2008yazmodaguzelikmakyaxq2 - 2008 ilkbahar-yaz güzellik trendleri...

Gözler alabildiğine dikkat çekici ve baştan çıkarıcı. Sanki biraz sonra göz pınarlarınız yaşlarla dolacakmış kadar da hüzünbaz. Bir Hollywood aktristinin uzaklara dalıp giden bakışlarının arkasındaki kırılgan ruh kadar asil, asil olduğu kadar da mağrur. Givenchy, Narciso Rodriguez, Roberto Cavalli, Prada, Yohji Yamamoto kadınlarının o şov dünyasına ait moda pistinde bile bu kadar mağrur görünmesini sağlayacak kadar dramatik bir bakış. Yeter ki çantanızın bir köşesinde siyah göz kalemi ve gri göz farı hazır bulunsun.