İngiltere’deki bir kampanyada kadınlara içkinin güzelliğini yok edeceği uyarısı yapılıyor.İngiltere'de başlatılan bir kampanya ile, aşırı alkol tüketiminin kadınların güzelliğini yok edeceği uyarısı yapılıyor.

Kampanya için hazırlanan posterde sarkık cildi ve 'büyük hasara' uğramış yüzüyle bir kadın resmine yer veriliyor.

Çarpıcı fotoğrafın altında ise 'Eğer erkekler gibi içerseniz sonunda böyle görünen biri olup çıkabilirsiniz' uyarısına yer veriliyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine özel bir kurum tarafından yürütülen kampanyanın amacı, görünümlerine yönelik hassasiyetleri üzerinden kadınlara, aşırı içki içmeleri halinde ciltlerinin yıpranacağı, erken yaşlanacakları ve kilo alacaklarını uyarısında bulunmak. Yetkililer, alkolün sağlık için tehlikelerin bilindiği ve bu konudaki uyarıların artık etkili olmadığını belirtereki son kampanyanın ise kadınların bam teline dokunduğunu belirtiyor.

İngiliz hükümeti de, aşırı alkol tüketimine yönelik duyarlılığı artırmak amacıyla 10 milyon sterlinlik bir kampanya başlattı. Kampanyada kadınlara, alkol kullanımıyla göğüs kanseri arasında bağlantı olduğu uyarısı da yapılıyor.

Resmi araştırmalara göre alkole bağlı rahatsızlıklardan ölen kadınların sayısı geçen 10 yılda iki katına çıktı.