Stilinizi yaza uyarlayın!


resim107770 - Stilinizi yaza uyarlayın!

2008 yaz sezonunda gardırobunuzda mutlaka bulunması gereken parçaları sizin için derledik. Yaz stilinizi oluşturmadan önce, mutlaka bu önerileri okuyun.

1. Binici tarzı: Sezonun önemli detaylarından biri olan ve tasarımcıların kullanmaktan zevk aldıkları krokodil, bu kez canlı renklere bürünüyor. Kemerler, çantalar hatta binici botları krokodille şık aksesuarlara dönüşüyor.

2. Dekolte: Sezonda öne çıkan blazer ceketler, elbise üzerine bile giyilebiliyor. Tenlerinizin ışıltısını coşkulu bir şekilde göstermenin yolu ise, dekoltelerinizden geçiyor.

3 Aksesuar: Başta Prada'nın sezonda akılları baştan alan renkli süet saatleri olmak üzere ünlü markaların bu zamana odaklı aksesuarları bizi geçmişe götürüyor.

4. Büyük çanta: Büyük boy çantalar yaza güneşli bir güncellemeyle merhaba diyor. Son birkaç yıldır çok sevdiğimiz, içlerine dünyayı sığdırdığımız bavul çantalar, kusursuz modelleriyle yeni sezonda yine hepimizi 12'den vuruyor.

5. Çizgi ve rakam: Zigzag, enine, boyuna? Çizgiler ve rakamlar sadece tişörtlerde karşımıza çıkmıyor. Elbiseler, montlar ve parlak kısa ceketler bize takım ruhunu hissettiriyor.

6. Yıldız: 80'lerin disko günlerini hatırlatan yıldız desenleri her yerde? Sezonun arzulanan bu motifi, aklınıza gelebilecek her detayda kendini gösterebiliyor.

7. Kontrast: Sezonun en romantik ikilisi tül ve şifon. Asla bir araya gelmez dediğimiz yumuşak dokularıyla tamamen tezat madalyonlu kemerler ya da devasa metal perçinlerle mükemmel bir uyum içinde.

8. Keskin omuzlar: Tasarımcılar savaşçı ruhlu Amazonlar'a yaz sezonunda yeniden ruh katıyor. Omuzlar 2008'de yeniden keskileşiyor.

9. Bilezik: İşte takı sezonu diye buna denir. Ahşap, plastik, mika, metal, demir, bakır, gümüş, altın? Şimdi bilezikleri çoğaltıp üst üste takmak çok moda. İsterseniz parmaklarınızı da yüzüklerle donatmak serbest.

10. Topuk: Çok ince topluklar sezonun öne çıkan formu. Ama onlardan daha öte sanatsal, mimari ve sıra dışı topuklar 2008 yazında botları, silettoları ve sandaletleri bambaşka formlara sokuyor.

11. Rengi kaçmış jeanler: Gardrobunuzda geçmiş yıllardan kalmış ve giyilmekten yıpranmış jean pantolonlarınız varsa, sakın ola ki atmayın. Markaların özellikle solmuş görüntü verdiği modeller, yaz günlerinin en ilgi çeken parçaları.

12. Logo mania: Geçmiş dönemlerin devasa marka ve logoları, bu yaz yeniden canlanıyor. Tasarımcılar kendilerine ait logoları bluzlarda, eteklerde hatta ayakkabılarda gözümüze sokmaktan kaçınmıyor.

13.Yaz çorapları: Yaz günü çorap giyilir mi demeyin. Sezonun en dikkay çekici trendi birbirinden çarpıcı renkleriyle özellikle sandaletler ve silettolarla hip bir tarz oluşturuyor.

14. Gözlük: Bu yaz hem ultra büyük gözlükler hem de daha küçük ve sıra dışı modeller revaçta. İsterseniz, siz de gözlüklerinizin boyunu biraz küçültebilirsiniz. Kedigözlerini andıran 30'ların küçük çerçeveleri tarzınıza şık bir hava katacaktır.

15. Altın: Ne tasarımcılar hayal gücünü kullanmaktan ne de biz onunla yaşamaktan bıktık. Metalik renkler hala hüküm sürmeye devam ediyor.

16. Klasik & modern: Gardırobunuzdaki klasik bir cekete nasıl trendy bir hava verebilirsiniz? Tabii ki onu cool bir hale sokarak; kollarını dirseğinize kadar kıvırın ve içine dilediğiniz bluzu giyerek şıklaştırın.

17. Hippi: Kolej yıllarınızın görüntüsünü modern ve şık bir görünüme taşıyın. Nasıl mı? Eşarpları boncuklarla ve pastel renk elbiselerle kullanarak tabii ki.

18. Romantik: Geçmiş yılların en asil kumaşı sezonda gizemli bir seksapele bürünüyor. Kıyafetlerdeki en küçük dantel ayrıntı bile ona romantizm katmaya yetiyor. En kötü ihtimalle jüpon ya da dantel çorapları deneyebilirsiniz.

19. Uzun etek: Diz altında şık bir etek ölçülü bir şıklık kazandırır. Bileklerinize kadar gelen eteğinizi, bilekten bağlanan sandalet tipi ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Ama daha da uzun boya da hayır demiyoruz bu yaz.

20. Fular: Klasik bir fuları takmak için yeni yöntemler bulun. Çünkü bu sezon hiç olmadığı kadar moda