Kadınlar için özel fikirler...hob0126 - Kadınlar için özel fikirler...[Eşarp ile yaratılan şıklık]Eşarp ile yaratılan şıklık


Fular, ince uzun bir dikdörtgen olacak şekilde iki kez katlanır. Boyna yerleştirilir. Arkaya doğru getirilerek ensede düğüm yapılır ve bırakılır. Uçlar ise öne doğru sarkıtılır.

hob0126a - Kadınlar için özel fikirler...[Eşarp ile yaratılan şıklık] Eşarp kendi etrafında çevrilerek sarılır. Pantolon veya eteğin kemer tokalarından geçirilir. Uçları yanyana gelecek şekilde sıkıca bağlanır.

hob0126b - Kadınlar için özel fikirler...[Eşarp ile yaratılan şıklık] Şal ve tokalar bele pareo şeklinde yerleştirilir, kemerle üstünden sıkıştırılır.

hob0126c - Kadınlar için özel fikirler...[Eşarp ile yaratılan şıklık] Fular ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde katlanır. Eşarp arkadan başlayarak başın etrafında iki kez döndürülür. Hem rahat hem de başa tam oturan bir formda olmalıdır. Eşarbın iki ucu arkaya getirilir ve düğüm atılır. Daha düz bir görünüm için içe kıvrılabilir.

hob0126d - Kadınlar için özel fikirler...[Eşarp ile yaratılan şıklık] Kare eşarp karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek biçimde ikinci bir katlama yapılır. Ortaya gelecek şekilde gevşek bir düğüm atılır. Çenenin altına gelecek eşarp boyna yerleştirilir ve düğüm sıkıştırılır. Uçlardan biri boynun arkasından dolanarak öndeki düğümün içinden geçirilir. İkinci uç diğer taraftan dolanarak düğümün içnden geçirilir ve serbest bırakılır.

hob0126e - Kadınlar için özel fikirler...[Eşarp ile yaratılan şıklık] Kare eşarp üçgen şeklinde katlanır. Eşarp katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır. Üçgenin önde kalan kısmı uç gibi çıkarılarak eşarp yüzüğünden geçirilir. Eşarp boynu sarana kadar uç çekilir.

hob0126f - Kadınlar için özel fikirler...[Eşarp ile yaratılan şıklık] Fular, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde iki kez katlanır. Tam ortadan enine katlanır. Boyna yerleştirlir. Açık uçlar boynun arkasından dolanarak katlı ucun içinden geçirilir ve öne doğru bırakılır.

hob0126g - Kadınlar için özel fikirler...[Eşarp ile yaratılan şıklık] Kare eşarp üçgen şeklinde katlanır. Üçgen tarafı sırta gelecek şekilde boyna yerleştirilir. Önde kalan uçları kemerin altından geçirilir.

hob0126h - Kadınlar için özel fikirler...[Eşarp ile yaratılan şıklık] Eşarp sol ucu, sağ ucundan kısa kalacak şekilde, yaka altına yerleştirilir. Sağ uç, sol tarafın etrafında iki kez döndürülür. Uzun olan uç, önce eşarbın üst tarafındaki V şeklindeki kısımdan, daha sonra da düğümün ortasından geçirilir. Sol uç, sol elle tutulur ve düğüm sap elle sıkıştırılır.

hob0126i - Kadınlar için özel fikirler...[Eşarp ile yaratılan şıklık] Fular, boynun iki yanından sarkıtılır. Bir ucu beldeki kemerin altından geçirilir. Diğer ucu kemerin üstünden serbet bırakılır.

hob0126j - Kadınlar için özel fikirler...[Eşarp ile yaratılan şıklık] Fular, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Boyna yerleştrilerek düğüm atılır. Üstte kalan uç, düğümün arkasından dolanarak öne getirilir ve yerleştirilir.

hob0126k - Kadınlar için özel fikirler...[Eşarp ile yaratılan şıklık] Kare eşarp karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Eşarp boyna yerleştirilir ve üst üstte iki düğüm atılır. Uçlardan biri öne, diğeri arkaya doğru serbest bırakılır.

Eşarp bakımı
Yıkarken ütülerken ipek eşarbınıza zarar vermemeniz için,
Kuru temizleme (varaklı eşarplar hariç) tercih edilir.
Elde yıkama yapacaksınız; soğuk suda özel ipek şampuan ile çok çitilemeden yıkamanız, iyi durulama yapmanız, çok hafif sıkmanız (sadece suyunu akıtmak için) ve güneş görmeyen bir yerde yatay bir şekilde kurutmanız gerekir.
Ütüleme (varaklı eşarplar hariç) yapacaksınız; çok hafif ısıda tersten, kenar dikişlerini ezmeden ütülemeniz gerekir.


İpek eşarbınızı daha uzun süre kullanabilmek için,
Yağmurdan koruyunuz.
Güneşte uzun süre bırakmayınız.
Temizleme yıkama talimatına uygun bakım yapınız.
Bağlı veya düğümlü bırakmayanız.
Parfümden koruyunuz.