50605584rg4 - Seksiliğin faturası vücuda


Seksi olmak için neler kullanıyoruz? Peki yol açabileceği tehlikeleri biliyor muyuz?


Sentetik külot

Kadınlar için özellikle sıcak havalarda mantar enfeksiyonunun hem iç genital hem de dış genital sistemde kaşıntıyla kendini gösterebildiğini anlatıyor.

Mantarın nemli ortamı sevdiğini göz önünde bulunduracak olursak,sıcak havalarda sentetik iç çamaşırı ve hijyenik ped kullanmamanın özellikle dış genital sistemde mantar enfeksiyonlarına yol açabildiği testlerle kanıtlandı.

Sentetik sutyen

Yine “Seksi sutyen seçiminden vazgeçmem,sentetik de olsa vazgeçmem” diyenlerdenseniz yazımızı okuyun.

Sentetik sutyenler meme başında yara ve kronik enfeksiyonlara neden olabiliyor. Pamuklu olanlarına daha fazla şans tanıyın, seksi sentetik sutyenleri de özel geceler için ayırın deriz.


Dar sutyen

Göğüslerinizi daha dekolte göstermek istediğiniz zamanlar olacaktır. Bunun için bedeninize dar gelen sutyenleri seçeceksinizdir.Ancak dekolte sevginizi daha nadir zamanlarda sergilemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Zira sürekli dar ve sentetik sutyen kullanmak meme başının ağrılı ve iltihaplı akıntılarına neden olabilir.

G-string

G-string tasarım olarak bakteri üretimi ve transferi için oldukça rahat bir zemin oluşturuyor. Çeşitli vajinal enfeksiyonlara, idrar yolu rahatsızlıklarına,genital bölgede tahrişe yol açabiliyor.

Uzmanlar, naylon kumaş içerikli tangaların terlemeyi artırdığı için mantar ve alerji problemlerine, genital ve popo iç bölgelerinde erozyon gelişimine yol açacağını belirtiyorlar.


Jartiyer çorabı
Kasık bölgesinde çok sıkı lastiği olan çoraplar, kol saati gibi bacağı sadece tek bir noktadan kasıp toplardamarlardaki kan akımını azalttığı için tehlikeli tablolara yol açabiliyor. Bacaktaki toplardamarlar kalbe yeteri kadar hızlı ve düzgün bir akımla dönmezse bacakta pıhtı oluşabiliyor. Siz iyisimi külotlu çoraptan ya da silikonlu jartiyer çoraplarından vazgeçmeyin.

Yüksek topuklu ayakkabılar
Ayakkabılarda çok yüksek topuk tercihi bek rahatsızlıklarına yol açar. Yüksek topuklar, ayak kemiğinde yamulmalara taban ağrılarına ve duruş bozukluklarına da sebep olabilir.

İmitasyon takılar
İmitasyon takılar oksitlenerek hassas ciltleri tahriş ederler. Eğer alerjik reaksiyonlar gösteriyorsanız kesinlikle imitasyon takılardan uzak durmalısınız.

Korseler
İnce görünmek için giyilen korseler uzun vadede bölgesel yağlanmalara sebep olabilir. Kan dolaşımını yavaşlattığı için selülite neden olabilir.